Шеф или шефица?

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Што повеќе сакате, вашиот работодавец да биде машко или женско? Дали сметате дека подобро би се согласувале со спротивниот или со истиот пол и зошто? :D

Јас повеќе сакам шеф. Со машките секогаш е полесно да се договориш, ние женските само си мрчиме една на друга :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
сеедно ми е дали е шеф или шефица..
само да не ми душка у приватен живот ко предходниот газда што беше...
и повеќе би сакал да се односот да биде вработен и газда него да ми се прави најдобар другар...
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
не знам каква е таа во Horrible Bosses ама се знај каква треба да е секоја шефица. стегната , напукана да ти е мерак да одиш на арбота и дури прекувремено ке работиш...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Еве од лично искуство ќе ви кажам.
Сум имал и шеф и шефица. Со шеф ќе се разбереш како човек и ако има некој проблем, тоа е поврзано со работата.
Со шефица секој ден незнаеш што ќе и текне, зошто ќе и текне и на која нога станала дента (евентуално може да е во ПМС).

Дефинитивно подобро е шеф.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
јас сепак би бирал шефица ... ако е некоја напукана се разбира да има шо да гледам дури работам....
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
јас сепак би бирал шефица ... ако е некоја напукана се разбира да има шо да гледам дури работам....
Вака кога пишуваш делува симпатично, веруј во секојдневната работа таква некоја да ти се качуе на глава нема да можеш да ја гледаш :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD