Чет муабети (ти реков-ми рече)

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
@MissChievous

Замисли да беше ти таму :zelen

Богами, замислувам. Буквално, пред 2 недели бев таму. Шетав навечер во границите на Лувр и околината. Ептен ми е creepy ситуацијава. Очигледно, никаде и никогаш не си сигурен во светов.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Прочитав дека некој не ја сваќал темава.. епа еве вака да појаснам не секоја жена може да забремени од прв пат или по природен пат ,, така да оваа тема служи за да се споделат искуства ,,,(Нормално на тие што виделе мака дур забремениле ) или се трудат да забременат.. Низ се што поминале ,, мислења за гинеколозите кај што одат,, што терапии примале,, па може ќе ни помогне нивното искуство во понатамшната борба
Зошто користиш наводници наместо запирки?
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Запирки се , повеќе една до друга !!
Е оти запирки повеќе од една? Ајде за точки повеќе од една - нормално е, мада ја претеруваме сите со нивна употреба. Ама запирки повеќе од една? :S
Што би означувале тие?
 

sunshine22

Нов член
18 ноември 2015
7
9
3
30
Е оти запирки повеќе од една? Ајде за точки повеќе од една - нормално е, мада ја претеруваме сите со нивна употреба. Ама запирки повеќе од една? :S
Што би означувале тие?
Ми дојде така да ги напишам , Треба да имам повод некој за да напишам повеќе запирки една до друга ?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ми дојде така да ги напишам , Треба да имам повод некој за да напишам повеќе запирки една до друга ?
Ам... не е повод проблемот туку интерпретацијата. Кога некој пишал нешто и ставил запирка знаеш како да го интерпретираш во главата мислењето, ама кога некој става две три запирки како се интерпретира тоа?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Имав другар што не знаеше никако да научи правило за ставање точка и запирка. Па си броеше. Пет збора запирка, десет збора точка...
Не дека има поента ова што го кажав,
онака,
колку да го кажам.
 

sunshine22

Нов член
18 ноември 2015
7
9
3
30
Ам... не е повод проблемот туку интерпретацијата. Кога некој пишал нешто и ставил запирка знаеш како да го интерпретираш во главата мислењето, ама кога нкој става две три запирки како се интерпретира тоа?
Моето ставање на запирките беше затоа што пишував на брзина , и не сум ни заприметила колку запирки сум ставила.
Сум стиснала на запирката појако .