Чет муабети (ти реков-ми рече)

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Ke me karate ako pisuvam latinica?
Mel gledam pisuvs, a jas nemam kiriliuca na tel I tablet pa se drznuvam DA odam po stapkite na Mel...
Imav zelba da pisam. Odamna nemav pisano. Ke me upati nekoj vo slucuvanjata?
Imame nova princeza? Se trudev DA sfatam kolkku DECA se, kolku IMA I kkade e Sega I kade zivee ama misterija e
Jami primime mene vo pariz ako veke si gostoprimliva
Jas bev VISTINSKI bev Lani ama sakam pak. Sakam vo drugiot Del od diznilend, sakam DA setam pak pokraj Sena, DA se zagubam go sokcinjata tesni I visoki I DA podisam malku pariski...vo luvr ne sakam pak. Velicen I citan vo knigi am a ne mu ja razbiram umetnosta. Moze okolu DA prosetam pak i DA se slikam so piramidata. I ajfelova me mi treba pak. Mi treba Pariz pak. Pariz kako pariz I duhot negov. I mirisot. I spokojot. E taka....
Zdravo na site : )
Dobro ve najdov :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Епа ги посетивме Ајфеловата кула, катакомбите, Лувр, каде што има различни уметности, музеите, а бевме сместени на едно место покрај Сена, ама не ми текнува како се викаше, многу места посетивме ама не ги запамтив.А да и триумфалната капија, палатата на Версај, Кралските палати, оперските куќи, универзитетот Сорбона, Дизниленд, многу работи има што да се видат. И црквите се исто така прекрасни. А инаку бев и во Ница и Кан.
Се качивте на Ајфелова?
А колку дена сте веќе во Париз?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Ke me karate ako pisuvam latinica?
Mel gledam pisuvs, a jas nemam kiriliuca na tel I tablet pa se drznuvam DA odam po stapkite na Mel...
Imav zelba da pisam. Odamna nemav pisano. Ke me upati nekoj vo slucuvanjata?
Imame nova princeza? Se trudev DA sfatam kolkku DECA se, kolku IMA I kkade e Sega I kade zivee ama misterija e
Jami primime mene vo pariz ako veke si gostoprimliva
Jas bev VISTINSKI bev Lani ama sakam pak. Sakam vo drugiot Del od diznilend, sakam DA setam pak pokraj Sena, DA se zagubam go sokcinjata tesni I visoki I DA podisam malku pariski...vo luvr ne sakam pak. Velicen I citan vo knigi am a ne mu ja razbiram umetnosta. Moze okolu DA prosetam pak i DA se slikam so piramidata. I ajfelova me mi treba pak. Mi treba Pariz pak. Pariz kako pariz I duhot negov. I mirisot. I spokojot. E taka....
Zdravo na site : )
Dobro ve najdov :D
Нормално дека нема да те караме затоа што знаеме дека не си трол и дека не си во можност да пишуваш на кирилица како и Мели.
Ти си од нашиот добар тим од пред 3 години.
Инаку секако понаката и за тебе важи да дојдеш на посета повторно во Париз па да има што да раскажуваш на форум. Ма има те шетам секаде,во два дена цел Париз ќе го видиш и нозете како бабури ќе ти бидат. :D
 
Последна промена:

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Мило ми е штом е така
Мене дури и не треба да ме шеташ. Лани видов по нешто, мене ми се доаѓа за да подремам таму. Да го почувствувам Париз, бидејќи реално за три дема тоа не можеш, тоа е трчање : ) Да ме насочуваш може и да ме прибираш за спиење : )
П.С Наеднаш ова чудово таблет има кирилица. . . :\
Сега черпкав и најдов : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Мило ми е штом е така
Мене дури и не треба да ме шеташ. Лани видов по нешто, мене ми се доаѓа за да подремам таму. Да го почувствувам Париз, бидејќи реално за три дема тоа не можеш, тоа е трчање : ) Да ме насочуваш може и да ме прибираш за спиење : )
П.С Наеднаш ова чудово таблет има кирилица. . . :\
Сега черпкав и најдов : )
Ако за 3 дена го видиш Париз тогаш ти ќе се викаш птица или ла бруха на метла... :rofl
Ич да не му се секираш ондак,те чекам заедно да пиеме кафе по Париските улици и да го дишеме Парискиот воздух... :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Марија

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Колку лаги се изначитав:D

Среќен осми март форумџики
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
@Outrider малце посериозно,прво Хамлет е измислен,а второ кој е тука Хамлет?И ако јас сум потпишана Danish Princess,не значи дека се правам Хамлет и што има врска како сум потпишана?