1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чет муабети/ти реков-ми рече

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од JaMi, 7 февруари 2013.

 1. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Па да се смениме ја имаш веќе таа сликичка
   
 2. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490

  Ааа мојот аватар е проблем : ))
  Ти се допаѓа? :biggrin
   
 3. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Да да ќе го менуваме твојот аватар за твојот втор пост на веќе истата тема:biggrin
   
 4. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Која од нас две не сфатила нешто? :^)
   
 5. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Номинирав во прва фаза, а сега во втора фаза од потесен круг номинирани...
   
 6. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Ова се втор круг?
  Колку круга се?
  9 како на Данте?
  Гласај за мојот фаворит Коста
   
 7. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490

  Драга Лилијан гласај сама. Како и секој друг, рамноправно можеш да го искористиш своето право.
  Коста би мжеле да го сместиме во категорија најдосадни форумџии? :D
   
 8. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  НАЈДРАГА МАРИ
  Коста е фраерче на моторче
  фали во листата уште петлето фалбаџиче
   
  На Марија му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  А да смениш ти собу, иди у туј куде што немаш компјутер : ))) Шалу се
  Какфа слика , ја не разбра, Касандра? Доринда
   
 10. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Ако промениш ти град ќе промену и јас собу.
  Слика од животинско царство на Краш
   

Сподели: