Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
@Outrider мачорче не ме уљандисвај, пиши почесто, а ептен ми се бендисва шо глумиш главен и викаш тука да пишиме.
Бацкиии :sreken:zelen(star).

Ами некој мора и то да го прај, посебно праф маш, се исчуручифме порано дедофци барем по два пати гинеле во ратот....
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Каква медицина има денес може да ти направат ако сакаш:DD
Имаш право за тоа, но што мислиш, може ли медицината да направи лек за овие двајцава овде @Mnogo Bitno и @Ѕвездичка ...абе бојно поле го направија форумов, љубовни копја се кршат тука...претераа веќе со препукување во јавност:^) Дај кажи им да смират тензии малку:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Имаш право за тоа, но што мислиш, може ли медицината да направи лек за овие двајцава овде @Mnogo Bitno и @Ѕвездичка ...абе бојно поле го направија форумов, љубовни копја се кршат тука...претераа веќе со препукување во јавност:^) Дај кажи им да смират тензии малку:|

Се крши само моето срце од невозвратената љубов... ништо друго. За него би војувала до смрт, ама против него никогаш, иако се контраме, моето е од љубов...многу си го сакам :zelen(star).
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Храброст е да кажеш не пред олтар :)
ЛеЏендо.. ам как ти текна жити се :giggle
Тоа јес да е храбро али некако нереално.. шо знам на денешницава полесно им е да се земат и за скоро да се раЗведат отколку да стават со време крај.. а храбар треба да си и да излезеш од долга врска.. и тука треба многу храброст.. ко ќе видиш за секоја одлука треба храброст
:sleepсвит дримс
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
ЛеЏендо.. ам как ти текна жити се :giggle
Тоа јес да е храбро али некако нереално.. шо знам на денешницава полесно им е да се земат и за скоро да се раЗведат отколку да стават со време крај.. а храбар треба да си и да излезеш од долга врска.. и тука треба многу храброст.. ко ќе видиш за секоја одлука треба храброст
:sleepсвит дримс
Искрено не ми текнува во тој момент што се ми се вртело низ глава за да произлезе тоа но памтам една случка кажана од една моја професорка.
Нејзина пријателка, роднина или познајничка не ми текнува баш, требало да се венча се било договорено дошол тој ден отишле во црквата мислам и пред да влезат жената се сопнала и паднала, а младоженецот место да и помогне да стане он и рекол нешто од типот "кај најде сега да паднеш не убрука". Жената си преќутела, дошол моментот кога требало да кажат да и она рекла не, се свртела кон гостите и им рекла не можам да го поминам животот со човек кој не ме подржува и си заминала.

Најверојатно и тогаш сум се сетила на оваа случка па затоа сум го пишала тоа. Инаку да стварно делува малку нереално но сепак е доста храбро нормално доколку се има добра причина позади таа храброст. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,367
3,061
1,133
Nekoi lugje gi sakam i koga gi gledam i koga ne gi gledam so denovi.
Ima lugje koi mi se blisku do srceto bez razlika kade se, kade cekorat i kakva e nivnata priroda.
Ima dushi koi samo so edna poraka ke mi go nasmeat denot ili so nasmevka na nivnoto lice ke mi ja napolnat dushata. Ima i takvi na koi samo ke ja naslonam glavata na ramo i mislam celata tezina moja ja istovaram. Retki se no gi imam. Pomalku od edna shaka se no postojat. Na site niv im blagodaram. I sfakam deka ljubovta postoi vo razlicni oblici no sepak e ljubov samo ako e chista i doagja od srceto.Samo takvata ljubov opstanuva a se drugo e vetar i magla. Za takvata ljubov bezvremena i bezprostorna zboruvam.