1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ЦрноБело Twitter

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Electra, 11 април 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Видов на она Down for me, or everyone за сите било.. :D
   
 2. Аце

  Аце Староседелец

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  28
  Твитер имаше 2-3 Downtimes денес што и е реткост она да се исклучи комплетно :)
  За тие кои имаат твитер не заборавајте да ме следите.
   
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  сега ке те прашвав дали си ти пипелин оти те препознав по аватарот. Јас сум рубинбт ..
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Аце

  Аце Староседелец

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  28
  Еден е pipelin :)
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ја имам твитер ама не го давам. :gjavol
   
 6. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Јас после една година го отворив и ко гледам многу е сменат и само една ме следит а јас ги следам само Челзи.:D
  Ај од денеска ветив дека поактивна ќе сум :D :D
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  123 ти си а? ;)
   
  На Ана-Каренина му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Ме позна.:D
  Ко го видов мислењето во фан клубот ми текна да си отворам твитер.:)
   
  На Ночной охотник му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Твитер а тоа ти е ко некоја секта. се собираат таму и цело време некој порно слики и видеа.. и само јадат г**на.. добро бе не разбирам шо толку добро гледате во то твитерот ?
   
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  ти најде да кажуваш. Оди скриј се, те следам, да знајш се е документирано. дисидент. :pusi
   

Сподели: