1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ЦрноБело Twitter

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Electra, 11 април 2012.

 1. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Не знам на колкав одзив ќе наиде темава, ама да пробаме.
  За сите што немаат Твитер (и да имаат де), а имаат што да кажат на моменталниот trending topic.
  Доколку на некој е нејасно: Актуелната тема се означува со # (тараба) и клучен збор.
  Еве моментално помеѓу Македонциве на Твитер е чудото со фрескиве т.е. #чудо
  Интересен пример што ми падна во очи: И Охрид има #чудо. Ѓоко Танески положил Тоифел.

  У пм што ме бива да објаснам.
   
  На ipopovski му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Ако сватив нешто да ме отепаш :unsure
   
  На Bum-Bum, Gemini, Luckky и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Што е уствари топ тема да се пиши тука и да се коментира за тоа или пак да се постираат твитови? Место на твитер, тука. Ова добро иде за тие што немаат твитер.
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Сега и бандажите на попските џипови ќе добијат златна боја што сјае #чудо
  :rofl
   
  На Luckky, melpomena, Гонзо и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Еве кој сфатил.
  Не мора само на Твитер што е актуелно де, и ние ќе си направиме актуелни теми.
  Може и од таму твитови да се копираат што се интересни, а и темава да си биде ко наш Твитер, за наши мисли.
  Не знам. Кој не бил на Твитер, не може убаво да му се разјасни.
  Еве, најпросто кажано, ФБ барем сите го знаеме, и знаеме за што служи статусот.
  И ова на Твитер е нешто ко статус, но на одредена тема. Сега еве актуелен беше ракометот, и секој пишува за #ракомет.
  Значи #ракомет е клучниот збор на кој се коментира, и сите пред него ставаат тараба.
  Е сега, наместо како на ФБ да фрчи само „Напред Македонија“, Твитерџиите на тоа додаваат одредена доза на сарказам и хумор, ко еве погоре што на 3pi0 е за моменталното #чудо.

  Еве и сликовито (матно е поради намалувањето):
  [​IMG]
  Се надевам колку-толку појасно е, ако не, канта. :)
   
  На street_chic, 3pi0, ipopovski и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Кога и да се пишува за тоа што ќе биде трендинг мора хаштаг да се стаи, а хаштаг е oва #чудо. Секој збор што е со тараба е уствари хаштаг. Се надеваме ќе се разјасни и ќе биде интересна темава.

  #Чудо, еј! Некоја си влада претворила стотици милиони евра во барок дур народот немал леб да јаде!
   
  На Luckky, 3pi0 и 048 им се допаѓа ова.
 7. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  темите за ракометот се #макракомет и #makrakomet барем јас таму твитав :D
  кој користи твитер може да ме најде како 3pi0 и да ме следи слободно...
  еве зашто користам твитер :)
   
 8. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Абе некој друг има ли проблем со чудово? :S
  This webpage is not available

  The connection to twitter.com was interrupted.
  Here are some suggestions:
   
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас си имам проблемически со твитер ..
   

Сподели: