ЦрноБело Twitter

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Не знам на колкав одзив ќе наиде темава, ама да пробаме.
За сите што немаат Твитер (и да имаат де), а имаат што да кажат на моменталниот trending topic.
Доколку на некој е нејасно: Актуелната тема се означува со # (тараба) и клучен збор.
Еве моментално помеѓу Македонциве на Твитер е чудото со фрескиве т.е. #чудо
Интересен пример што ми падна во очи: И Охрид има #чудо. Ѓоко Танески положил Тоифел.

У пм што ме бива да објаснам.
 
  • Like
Реакции: ipopovski

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Што е уствари топ тема да се пиши тука и да се коментира за тоа или пак да се постираат твитови? Место на твитер, тука. Ова добро иде за тие што немаат твитер.
 
  • Like
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Што е уствари топ тема да се пиши тука и да се коментира за тоа или пак да се постираат твитови? Место на твитер, тука. Ова добро иде за тие што немаат твитер.
Еве кој сфатил.
Не мора само на Твитер што е актуелно де, и ние ќе си направиме актуелни теми.
Може и од таму твитови да се копираат што се интересни, а и темава да си биде ко наш Твитер, за наши мисли.
Не знам. Кој не бил на Твитер, не може убаво да му се разјасни.
Еве, најпросто кажано, ФБ барем сите го знаеме, и знаеме за што служи статусот.
И ова на Твитер е нешто ко статус, но на одредена тема. Сега еве актуелен беше ракометот, и секој пишува за #ракомет.
Значи #ракомет е клучниот збор на кој се коментира, и сите пред него ставаат тараба.
Е сега, наместо како на ФБ да фрчи само „Напред Македонија“, Твитерџиите на тоа додаваат одредена доза на сарказам и хумор, ко еве погоре што на 3pi0 е за моменталното #чудо.

Еве и сликовито (матно е поради намалувањето):

Се надевам колку-толку појасно е, ако не, канта. :)
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Кога и да се пишува за тоа што ќе биде трендинг мора хаштаг да се стаи, а хаштаг е oва #чудо. Секој збор што е со тараба е уствари хаштаг. Се надеваме ќе се разјасни и ќе биде интересна темава.

#Чудо, еј! Некоја си влада претворила стотици милиони евра во барок дур народот немал леб да јаде!
 
  • Like
Реакции: Luckky, 3pi0 and 048

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
темите за ракометот се #макракомет и #makrakomet барем јас таму твитав :D
кој користи твитер може да ме најде како 3pi0 и да ме следи слободно...
еве зашто користам твитер :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Абе некој друг има ли проблем со чудово? :S
This webpage is not available

The connection to twitter.com was interrupted.
Here are some suggestions: