Х-Фактор Адриа

Повеќе би сакале X Factor да е..

  • Македонски (само во Македонија)

    Гласови: 19 46.3%
  • Балкански (во пакет со земјите од екс ју)

    Гласови: 22 53.7%

  • Вкупно гласале
    41

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Девојчето за жал нема да продолжи, кога отишла вториот пат да пее и кажале дека нема 18 и неможе да продолжи. Ужас, жити шоуто, нели можеле тоа пред да пее да го каже или пред да се пријават да ги кажат правилата.(n)

Глупости живи,стварно можеле да им ги кажат правилата ако ништо друго.... ама нема везе,на некои таленти овој јавен настап многу ќе им го смени животот на позитивно... ништо не за џабе! :wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Глупости живи,стварно можеле да им ги кажат правилата ако ништо друго.... ама нема везе,на некои таленти овој јавен настап многу ќе им го смени животот на позитивно... ништо не за џабе! :wavespin

а ептен е јака тооо...
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Не ја гледам емисијава, ама на нет налетав на видеово , девојчево навистина е талент особено за нејзините години.
Мило ми е што имаме да понудиме нешто повеќе од Фифи.
Не го варам Жељко, никогаш не сум го можела.
А кога се емитува емисијава и на кој канал?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
А Жељко овде се замислува ко фактор Сајмон Кауел? Ха!
Нешто погледи а-у, на него се чека да „даде амин“ и аплауз. Па уште во сиво блузе кога го видов, замрев. Филмови еј. :D
Не го пратам многу нашево, ама од она што имам видено, 13 годишното девојченце сите ги растури. Таков зрел и стабилен глас, браво.

Од странскиве, секогаш малава ќе ми остане во памет ко огромен детски талент, кој, за жал, годините ја спречија да продолжи.
р.ѕ. Тој во сивото не е Жељко, да не се збуни некој. :D

Едит: Redhead, на фб им пишува дека во вторник го има на Сител и ТВ Пинк во 21:15.
 

Мрачна

Нов член
16 ноември 2013
12
3
3
26
Скопје
Балканскиот X Factor воопшто не ми се допаѓа и мислам дека не е праведен. Случајно налетав на случајот со Фифи и Жељко каде што Жељко ја објасни причината зашто Фифи добива НЕ од негова страна. Тоа е премногу непрофесионално. Ќе се воздржам од останати коментари. Благодарам.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
мислам...треба ли уопште да кажувам неш? :)

ради него и ради детето од Неготино ќе продолжам да ја гледам емисијава најдобри се дури и тоа е мал збор за нив и воопшто за сите наши кандидати немав појма дека сме имале толку талентиран народ. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор