Хороскопските знаци и патувањата

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
Јарец
Оние родени под овој знак повеќе патуваат заради бизнис, отколку за задоволство. Нив ги привлекуваат изолирани места кои не се првенствено туристички.

:nah Нема везе!!! Завршив туризам, како да не ги посетам прво туристичките места? Ама ај нека тера:confused:
 

hristijan

Нов член
23 декември 2012
1
0
1
25
РАК
Луѓето родени во овој знак обожаваат вода,романтика и секогаш ја следат модата.:trca Исто така обожаваат да одат во популарните градови како што се : Париз,Будимпешта,Лондон,Њу Јорк,Лос Ангелес,Милано,Рим,Москва,Истамбул,Загреб,Брисел.. :) Затоа најдобри дестинации би биле ---->
Франција,Италија,САД,Обиденетото Кралство,Тајланд,Израел,Швајцарија,Турција,Шпанија,Бугарија,Хрватска,Германија,Обединетите Арапски Емирати,Египет,Хаваи,Австрија,Тунис,Купар,Доминиканска Република,Малдавите,Бора-Бора,Куба,Маршалски Острови...(inlove) А најлоши дестинации се ------------

Ирак,Иран,Либија,Чад,Мали,Нигерија,Сомалија,Непал,Индија,Бангладеш,Пакистан,Кенија...

Горд сум што сум рак во хороскоп! :igra


 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
25
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Вага
Вагите најмногу сакаат да патуваат во голема група, да се дружат попатно и на крајот да склопат многу пријателства. Најрадо би избрале некоја романтична и егзотична дестинација како Венеција или Прага.
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
24
Стрелец
Стрелците ја сакаат акцијата. Тие сакаат различни искуства и затоа бидете сигурни дека нивниот одмор ќе им го пружи тоа. Најчесто избираат места со многу ноќни клубови и забавни активности, како Гоа, Лондон и Њујорк.- ЛАЈКЧЕНЦЕ(y)