1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопските знаци и патувањата

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Marick14, 10 март 2012.

 1. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Јарец
  Оние родени под овој знак повеќе патуваат заради бизнис, отколку за задоволство. Нив ги привлекуваат изолирани места кои не се првенствено туристички.

  :nah Нема везе!!! Завршив туризам, како да не ги посетам прво туристичките места? Ама ај нека тера:confused:
   
 2. hristijan

  hristijan Нов член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  РАК
  Луѓето родени во овој знак обожаваат вода,романтика и секогаш ја следат модата.:trca Исто така обожаваат да одат во популарните градови како што се : Париз,Будимпешта,Лондон,Њу Јорк,Лос Ангелес,Милано,Рим,Москва,Истамбул,Загреб,Брисел.. :) Затоа најдобри дестинации би биле ---->
  Франција,Италија,САД,Обиденетото Кралство,Тајланд,Израел,Швајцарија,Турција,Шпанија,Бугарија,Хрватска,Германија,Обединетите Арапски Емирати,Египет,Хаваи,Австрија,Тунис,Купар,Доминиканска Република,Малдавите,Бора-Бора,Куба,Маршалски Острови...(inlove) А најлоши дестинации се ------------

  Ирак,Иран,Либија,Чад,Мали,Нигерија,Сомалија,Непал,Индија,Бангладеш,Пакистан,Кенија...

  Горд сум што сум рак во хороскоп! :igra


   
 3. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  [​IMG]
   
 4. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Стрелец
  Стрелците ја сакаат акцијата. Тие сакаат различни искуства и затоа бидете сигурни дека нивниот одмор ќе им го пружи тоа. Најчесто избираат места со многу ноќни клубови и забавни активности, како Гоа, Лондон и Њујорк.- ЛАЈКЧЕНЦЕ(y)
   

Сподели: