1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопските знаци и патувањата

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Marick14, 10 март 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Овен
  Овните сакаат да патуваат. Уживаат во откривањето нови места - колку повеќе, толку подобро е мотото на лицата родени под овој знак. Затоа не е важно дали се на планинарење или на луксузен одмор на некоја позната туристичка дестинација. Тие ќе извлечат максимум од секое искуство.

  Бик
  Биковите уживаат во мир и тишина. За да си го осигураат таквото спокојство, тие добро ќе го испланираат секој аспект на патувањето. Ова се личности кои знаат да уживаат и на крајот од патувањето да се вратат со „наполнети батерии“.

  Близнаци
  Близнаците сакаат често да патуваат и на различни места. Разноликоста е она што нив ги привлекува. Градови како Лондон, Рим, Париз или Њујорк се одлични дестинации за оние родени под овој знак.

  Рак
  Раковите ја сакаат водата. Тие ќе бидат задоволни со секој одмор што вклучува спортови на вода како пливање или нуркање. Бидејќи ова се едни од најемотивните хороскопски знаци, тие ќе сакаат да патуваат со пријателите, семејството или со нивните партнери.

  Лав
  Лавовите патуваат со стил. Сакаат да патуваат сами на места каде можат да се релаксираат и да се вклопат во околината. Како и Биковите и тие ќе го испланираат секој детаљ од нивниот одмор.

  Девица
  Познати по своите организаторски вештини, одморите на Девиците ќе бидат организирани со големо внимание. Не очекувајте од нив да направат било што авантуристички или неконвенционално на нивните патувања. Многу поверојатно е дека ќе отидат на претходно закажана организирана прошетка со мапи во рацете.

  Вага
  Вагите најмногу сакаат да патуваат во голема група, да се дружат попатно и на крајот да склопат многу пријателства. Најрадо би избрале некоја романтична и егзотична дестинација како Венеција или Прага.

  Скорпија
  Како и со сè друго, Скорпиите сакаат нивното патување да биде уживање пред сè. Затоа очекувајте од нив да одлетаат со авион до места познати по луксузната облека, како Милано, или егзотини дестинации со спа центри како Керала или Тајланд, или пак места едноставно познати по вкусната храна (како Италија).

  Стрелец
  Стрелците ја сакаат акцијата. Тие сакаат различни искуства и затоа бидете сигурни дека нивниот одмор ќе им го пружи тоа. Најчесто избираат места со многу ноќни клубови и забавни активности, како Гоа, Лондон и Њујорк.

  Јарец
  Оние родени под овој знак повеќе патуваат заради бизнис, отколку за задоволство. Нив ги привлекуваат изолирани места кои не се првенствено туристички.

  Водолија
  Водолиите сакаат да се дружат и да патуваат во групи. Тие би отпатувале на места кои имаат нешто возбудливо да понудат.

  Риби
  Овие љубители на морето ќе уживаат во секој одмор кој вклучува плажи, пливање и слични активности. Дарежливи по природа, тие би го комбинирале патувањето со некоја добротворна цел.

  Дали се пронаоѓате вие овде и дали е ова вистинито за вас?
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  Скорпија
  Како и со сè друго, Скорпиите сакаат нивното патување да биде уживање пред сè. Затоа очекувајте од нив да одлетаат со авион до места познати по луксузната облека, како Милано, или егзотини дестинации со спа центри како Керала или Тајланд, или пак места едноставно познати по вкусната храна (како Италија). that's right :D
   
  На Maks и Marick14 им се допаѓа ова.
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Близнаци
  Близнаците сакаат често да патуваат и на различни места. Разноликоста е она што нив ги привлекува. Градови како Лондон, Рим, Париз или Њујорк се одлични дестинации за оние родени под овој знак. - LIKE :rolleyes:
   
  На The Tramp и 4FUN им се допаѓа ова.
 4. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  Водолија
  Водолиите сакаат да се дружат и да патуваат во групи. Тие би отпатувале на места кои имаат нешто возбудливо да понудат.
  Баш така :smug
   
 5. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Риби
  Овие љубители на морето ќе уживаат во секој одмор кој вклучува плажи, пливање и слични активности. Дарежливи по природа, тие би го комбинирале патувањето со некоја добротворна цел.
  Точно :)
   
 6. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  :nah повеќе ми одговара тоа за скорпија, отколку моево...
   
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Погодено од збор до збор. Посебно за Лондон и Њујорк (happy)
   
  На Maks и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 8. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Скорпија
  Како и со сè друго, Скорпиите сакаат нивното патување да биде уживање пред сè. Затоа очекувајте од нив да одлетаат со авион до места познати по луксузната облека, како Милано, или егзотини дестинации со спа центри како Керала или Тајланд, или пак места едноставно познати по вкусната храна (како Италија) (inlove) .
   
 9. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Лав
  Лавовите патуваат со стил. Сакаат да патуваат сами на места каде можат да се релаксираат и да се вклопат во околината. Како и Биковите и тие ќе го испланираат секој детаљ од нивниот одмор.
   
 10. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Бик
  Биковите уживаат во мир и тишина. За да си го осигураат таквото спокојство, тие добро ќе го испланираат секој аспект на патувањето. Ова се личности кои знаат да уживаат и на крајот од патувањето да се вратат со „наполнети батерии“.

  Па може да се каже.
   

Сподели: