Хорор филмови

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Ехехее да :) Сите делови му се закон, посебно 1от-My Favourite!
Еве ви трајлер да го гледате (останатите), ако сакате нормално :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and cakar_ulav

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ехехее да :) Сите делови му се закон, посебно 1от-My Favourite!
Еве ви трајлер да го гледате (останатите), ако сакате нормално :D
ама ја збору за д грач јапански верзие, без американци у филм!!!!! кец и двојка најди ги и глеај ги, сто посто су појаки, ке видиш : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
ама ја збору за д грач јапански верзие, без американци у филм!!!!! кец и двојка најди ги и глеај ги, сто посто су појаки, ке видиш : )
The Grudge 1 е тој што го објавив трајлерот а и 2ката сум го гледала..:)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
The Grudge 1 е тој што го објавив трајлерот а и 2ката сум го гледала..:)
да знам : ) ама викам ти за филмови кец и два д грач, без американци у филм, значи ич, тија јапански ги глеај, сс сто посто јапанци у филм, тија су пострашни од овија кец и два Ч ) гледаја сам ги сфи четири : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
гледај те го Curver да видите што е гаден филм... Посебно машките
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Последен хорор кој го гледав, ако не се лажам, беше Insidious. Добар филм, ама повеќе ме исплаши кога другарка ми влезе ненајавено или кога некој ќе вриснеше отколку самиот филм. Исто така и The Woman in Black, со Daniel Radcliffe.

(Малку оф-топик, па читајте ако сакате)

Имам некое мислење од кое не можам да се отерасам -- дека последниве неколку години нема филм што не е само крв да се распрсне насекаде и некој со маска (по можност и секира или пила) да се појави еднаш и после цел филм да гледам во позадината да не се појави, пропуштајќи го цел филм -- додека во меѓувреме сите изумираат. Немаат приказна, немаат нешто посебно или нешто ново. Никакви пресврти. Се е исто и веќе после првите десет минути може да се претпостави кој ќе биде убиецот, кои двајца ќе имаат секс, кои тројца ќе имаат љубовен триаголник и слично.