Хорор филмови

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
The Devil's Tomb - На елитната група војници им е дадена тајна мисија да повратат научник од подземната лабораторија во некоја пустина, но немат да бидат свесни на она што поточно ги очекува доле. Се почнува со халуцинции помеѓу самите себе, како и наоѓање на "преживеаните" научници низ темни ходници кои водат до еден стар храм...во тој храм наоѓаат "ангел"!
Добра група на актери, главната улога секогаш се извлекува :D а и насловот не ми иде како сторијата во филмот како што и таа е зезната.. :p

The+Devil's+Tomb+(2009).jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Не знам дали сум пристрасна поради Cusack, ама кога и да се спомне хорор филм, ми текнува само на овој филм и го препорачувам на сите.

1408
Интересно филмче што отскокнува по малце од приказните за зли духови и опседнати личности, зомби и отрови и противотрови. Хорор кој ќе си поигра со вашиот ум како што умот си поигрува со главниот лик во филмот, ќе го запамтите и ќе посакате да го погледнете пак. Една соба може многу повеќе да ве напне и исплаши од 1000 духови заедно. Чиста десетка за филм од овој жанр.

Од сите тематики кои ги негуваат овие филмови, хорорите во кои негативецот е дете ми се најомилени за гледање. Нема нешто понапнато од тоа да ја гледаш лошата страна на нешто толку наивно и мило. Од тој вид би ги препорачала:

The Omen, Orphan, The Bad Seed, Insidious, Let me In, Case 39, Pet Sematary 1.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Една пријателка ми го препорача The grudge. Што мислите вие? Добар ли е?

Ооооо одличен хорор, ептен е добар има неколку делови филмот.
Почни од првиот дел..само пази, ептен е страшен...:ladno
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen