Херпес | Црнобело Форум

Херпес

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Херпес како што сум гледала кај некои не ми е појавен досега, ама поради мојата грда навика да ја гризам устата редовно имам ранички...
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Кога ми е сува ептенски устата ми се појавува херпес, еднаш годишно. Се лекувам со паста за заби. :) пече ама сепак ми помага
 

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
Не, не сум имала херпес до сега, а богами не сакам ни да имам :nah А иначе знам дека треба да се суши устата, а не да се става лабело.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
херпесот се појавува поради намален имунитет или поради некоја инфекција...и доколку еднаш ти излези со здравје да си го носиш...инаку само маст или паста за заби
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
искача ми некад(добро е не ми улаза хахаха) ама ск иам едно такфо масче од дубаи, мноо е јако, кд осету дека ке ми искача херпез одма га намачкам место и не ми ни искочи : ) а може и сс ракиичку да се намачка, дезинфекција а у што ја знам тамо : )
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
не сум имал никад до сеа ... знам како изгледа ,ваљда нема никогаш да се појави
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Кога ми е сува ептенски устата ми се појавува херпес, еднаш годишно. Се лекувам со паста за заби. :) пече ама сепак ми помага
И мене еднаш годишно ми искача. Порано и јас ставав паста за заби, ама еве веќе неколку години се мачкам со прополис и брзо ми поминува
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
херпесанот е жива глупост ја незнам зш го измислиле као нема никаков ефект...еднаш демек го лечев херпесот со херпесан и наместо да ми исчезне секој пат се поголем и поголем ми стануваше...

а најчесто ми се јавува од внатрешна температура... и ми избива на устата...

најдобар лек за херпес...паста за заби;)