1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Херпес

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од MissChievous, 26 март 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ме интересира, ако некој знае, дали храната има некаква улога? Нешто да помага/одмага...
   
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Можеби немиено овошје,ствање во уста моливи пенкала и сл..
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Херпес како што сум гледала кај некои не ми е појавен досега, ама поради мојата грда навика да ја гризам устата редовно имам ранички...
   
 4. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Кога ми е сува ептенски устата ми се појавува херпес, еднаш годишно. Се лекувам со паста за заби. :) пече ама сепак ми помага
   
 5. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  Не, не сум имала херпес до сега, а богами не сакам ни да имам :nah А иначе знам дека треба да се суши устата, а не да се става лабело.
   
 6. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  херпесот се појавува поради намален имунитет или поради некоја инфекција...и доколку еднаш ти излези со здравје да си го носиш...инаку само маст или паста за заби
   
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  искача ми некад(добро е не ми улаза хахаха) ама ск иам едно такфо масче од дубаи, мноо е јако, кд осету дека ке ми искача херпез одма га намачкам место и не ми ни искочи : ) а може и сс ракиичку да се намачка, дезинфекција а у што ја знам тамо : )
   
 8. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  не сум имал никад до сеа ... знам како изгледа ,ваљда нема никогаш да се појави
   
 9. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  И мене еднаш годишно ми искача. Порано и јас ставав паста за заби, ама еве веќе неколку години се мачкам со прополис и брзо ми поминува
   
 10. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  херпесанот е жива глупост ја незнам зш го измислиле као нема никаков ефект...еднаш демек го лечев херпесот со херпесан и наместо да ми исчезне секој пат се поголем и поголем ми стануваше...

  а најчесто ми се јавува од внатрешна температура... и ми избива на устата...

  најдобар лек за херпес...паста за заби;)
   

Сподели: