1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хамбургер од Седмица, или 10-ка од Дестан???

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Nekoe, 25 септември 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас па мислев да не е некаде на излез од Скопје.
  Плескавицава 750 гр. :eek: јас како што не јадам плескавици од ова ќе имам цел месец за јадење. :)
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  700/4 му доаѓа нешто као 175 од човек - нешто повеќе од 175 грама месо по жител. хмммм не дека се многу пари (3 евра, што е ништо во споредба со странство), би го пробал само ми треба додатна раја да мобилизирам.
  Него во Љуц има некој идено?
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  И рачунај лепињата е 500 гр + другите состојките. :zelen
  Него, каде се наоѓа тоа Љуц?
  А за Меџик у Лептокатија имам слушано дека е супер место, али немам пробано.
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Откако ги видов сликиве, доста е за денес на темава. :)
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Зад железничка, кафаните што водат на улица 50та дивизија. Повеќе накај п***р-парк. Ги има 3 кои личат една на друга. Скромен ентериер, боговска кујна, евтини цени.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 6. *Hera*

  *Hera* Староседелец

  Зачленет на:
  18 септември 2013
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  32
  А ние што не сме од Скопје? :)
  Јас да ви кажам најубав Хамбургер јадам во Маестро кај нас во Кичево, со најубаво лебче тазе извадено од фурна, со прекрасна плескавица, компирчињата ич да не правам муабет, а кога ќе побарам кечап, добивам добар кечап, а не растворен со вода, а да, и сѐ тоа за 80 денари.
   
  На kapetanoo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Најубаво да се смени името на темава, за да нема лутиш :).
  Најдобри места за јадење, нешто така. :)
   
 8. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  Другар минатата недела три дена не можеше да стане од тровање од хамбургер од Седмица.
   
  На existence и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Од време на време со дечко ми јадеме во Седмица и до сега никогаш не ни се погодило нетазе лепче или некој друг проблем за среќа.
  Комбиниратиот им е убав,а шмекот им го дава мајонезот.
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Мој другар пред 3-4 години јадеше од седмица и после стигна до болници и инфузии. Што знам, мене искрено седмица не ми прај ќеф и плус се сомневам во храната што се служи таму од што гледав што му се случи на другар ми. Кога поминувам од таму гладен поарно би јадел некоја баничка од Ла Делишес на 50 метри од седмица отколку таму.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: