Хамбургер од Седмица, или 10-ка од Дестан???

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
На ул. Свети Климент Охридски, улицата што води кон Соборен. Спроти поранешно King Burger, во редот на Вулкан.
И да, правен е за четворица, језда можеш да се обидеш да го изедеш сам. Плескавицата им е само 750 гр. и чудово кошта 700 ден.
Јас па мислев да не е некаде на излез од Скопје.
Плескавицава 750 гр. :eek: јас како што не јадам плескавици од ова ќе имам цел месец за јадење. :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,995
9,625
1,683
Normandy
На ул. Свети Климент Охридски, улицата што води кон Соборен. Спроти поранешно King Burger, во редот на Вулкан.
И да, правен е за четворица, језда можеш да се обидеш да го изедеш сам. Плескавицата им е само 750 гр. и чудово кошта 700 ден.
700/4 му доаѓа нешто као 175 од човек - нешто повеќе од 175 грама месо по жител. хмммм не дека се многу пари (3 евра, што е ништо во споредба со странство), би го пробал само ми треба додатна раја да мобилизирам.
Него во Љуц има некој идено?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
700/4 му доаѓа нешто као 175 од човек - нешто повеќе од 175 грама месо по жител. хмммм не дека се многу пари (3 евра, што е ништо во споредба со странство), би го пробал само ми треба додатна раја да мобилизирам.
Него во Љуц има некој идено?
И рачунај лепињата е 500 гр + другите состојките. :zelen
Него, каде се наоѓа тоа Љуц?
А за Меџик у Лептокатија имам слушано дека е супер место, али немам пробано.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,995
9,625
1,683
Normandy
И рачунај лепињата е 500 гр + другите состојките. :zelen
Него, каде се наоѓа тоа Љуц?
А за Меџик у Лептокатија имам слушано дека е супер место, али немам пробано.
Зад железничка, кафаните што водат на улица 50та дивизија. Повеќе накај п***р-парк. Ги има 3 кои личат една на друга. Скромен ентериер, боговска кујна, евтини цени.
 
  • Like
Реакции: MissChievous

*Hera*

Староседелец
18 септември 2013
33
32
1,018
Kicevo
А ние што не сме од Скопје? :)
Јас да ви кажам најубав Хамбургер јадам во Маестро кај нас во Кичево, со најубаво лебче тазе извадено од фурна, со прекрасна плескавица, компирчињата ич да не правам муабет, а кога ќе побарам кечап, добивам добар кечап, а не растворен со вода, а да, и сѐ тоа за 80 денари.
 
  • Like
Реакции: kapetanoo

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Најубаво да се смени името на темава, за да нема лутиш :).
Најдобри места за јадење, нешто така. :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Од време на време со дечко ми јадеме во Седмица и до сега никогаш не ни се погодило нетазе лепче или некој друг проблем за среќа.
Комбиниратиот им е убав,а шмекот им го дава мајонезот.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Мој другар пред 3-4 години јадеше од седмица и после стигна до болници и инфузии. Што знам, мене искрено седмица не ми прај ќеф и плус се сомневам во храната што се служи таму од што гледав што му се случи на другар ми. Кога поминувам од таму гладен поарно би јадел некоја баничка од Ла Делишес на 50 метри од седмица отколку таму.
 
  • Like
Реакции: Saladin