1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хамбургер од Седмица, или 10-ка од Дестан???

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Nekoe, 25 септември 2014.

 1. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Сите сендвичари што нудат брза храна се отпишани од мојот список на места за јадење, а 7ца го држи убедливо првото место. Скоро беше ме однесе момчето во Ројал, затоа што се разлигавив како ми ги опишуваше сите сендвичи. Не викам не, храната беше вкусна, но како и секогаш после тоа три дена имав проблеми.
  На Дестан пак, ниту името веќе не му остана. Пред некој месец имав роднини од странство и ги однесов во Дестан, затоа што чаршија, духот на Скопје... И платив ќебапи од вртоглави 18 денари од ќебап. Епа златни да беа немаше толку да чинат, а не од најџган месото. Второ, услугата беше -2. А за едно „име“ тоа е пресудно.
   
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Хамбургер од седмица
  ама може и од Лесковачка
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Од нигде ! (puke)(worried)
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Ништо од понуденово.
   
 5. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Od sedmica. Ednas mislev da ne pisuvam povece na forumov, no ete me pak.
   

Сподели: