1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хамбургер од Седмица, или 10-ка од Дестан???

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Nekoe, 25 септември 2014.

 1. Nekoe

  Nekoe Нов член

  Зачленет на:
  25 септември 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  14
  Ја би сепак за Комбиниран од Седмица, Хамбургер не милувам.. а Дестан претера со цениве.. ;)
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Џигер/Ребра во Љуц.
  Дестан е пре преценет - еден жабар има подобри кебапи ако гледаме еднаквост на цени.

  Седмица не влегувам после 2та инциденти со бајат леб и полужива плескавица.
   
  На antonio, Nekoe и Altaïr им се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас не знам кој уште влегува во Седмица, па овие маалскиве сендвичари имаат поубав леб. :)
  И за Дестан се сложувам, имам одено неколку пати и не ми е нешто посебно. :)
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Идат идат, ги гледам секој ден пошто поминувам по таа уличка. Наводно од муабети чув дека се подопраиле во квалитет, ама пак ќе кажам после тој инцидент пред 2 години, не влагам па што сака нека биде.
  Дестан продава соини кебапи од по 15-17 денари (чинам) што е цена изван секој здрав разум. Ама демек бренд пласира, можеби и бил бренд во 80тите и 90тите, но сега треба повеќе труд.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Јас би сепак ноќ во Гурман. Или македонки од Алтан.
  До кога со дискриминацијава. Теми за скопјаничишта? :)
   
  На melpomena, Ана-Каренина, kapetanoo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас пред некој ден бев и сеуште имам исто мислење, дека тоа лебот им е од пред 49 години, можеби и пребирам многу, не знам. :)
  Порано јадев често и супер ми беа ама веќе не, сега за дупло помала цена можам да купам поубав сендвич.
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Темава испадна, јас пре би сепак нешто трето. :zelen
  Зошто не сум по плескавица и ќебапи, јас пре би микробиотски со шампионка од Нино.
  Но ако веќе бирам хамбургер, тогаш би за big bike бургерот у Road House (Скопје аген, сори).

  1471916_592958007420599_1407469471_n.jpg
   
  На Makedonec и Saladin им се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кај се наоѓа ова Road House? :)
  Хамбургеров за 4ца и дури ќе им остане за дома да си носат. :)
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  На ул. Свети Климент Охридски, улицата што води кон Соборен. Спроти поранешно King Burger, во редот на Вулкан.
  И да, правен е за четворица, језда можеш да се обидеш да го изедеш сам. Плескавицата им е само 750 гр. и чудово кошта 700 ден.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Meџик (Лептокарија) рулз евритинг араунд ми : )
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y и Altaïr им се допаѓа ова.

Сподели: