Хамбургер од Седмица, или 10-ка од Дестан???

Nekoe

Нов член
25 септември 2014
12
14
3
31
Ја би сепак за Комбиниран од Седмица, Хамбургер не милувам.. а Дестан претера со цениве.. ;)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Џигер/Ребра во Љуц.
Дестан е пре преценет - еден жабар има подобри кебапи ако гледаме еднаквост на цени.

Седмица не влегувам после 2та инциденти со бајат леб и полужива плескавица.
 
  • Like
Реакции: antonio, Nekoe and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Џигер/Ребра во Љуц.
Дестан е пре преценет - еден жабар има подобри кебапи ако гледаме еднаквост на цени.

Седмица не влегувам после 2та инциденти со бајат леб и полужива плескавица.
Јас не знам кој уште влегува во Седмица, па овие маалскиве сендвичари имаат поубав леб. :)
И за Дестан се сложувам, имам одено неколку пати и не ми е нешто посебно. :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Јас не знам кој уште влегува во Седмица, па овие маалскиве сендвичари имаат поубав леб. :)
И за Дестан се сложувам, имам одено неколку пати и не ми е нешто посебно. :)
Идат идат, ги гледам секој ден пошто поминувам по таа уличка. Наводно од муабети чув дека се подопраиле во квалитет, ама пак ќе кажам после тој инцидент пред 2 години, не влагам па што сака нека биде.
Дестан продава соини кебапи од по 15-17 денари (чинам) што е цена изван секој здрав разум. Ама демек бренд пласира, можеби и бил бренд во 80тите и 90тите, но сега треба повеќе труд.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Идат идат, ги гледам секој ден пошто поминувам по таа уличка. Наводно од муабети чув дека се подопраиле во квалитет, ама пак ќе кажам после тој инцидент пред 2 години, не влагам па што сака нека биде.
Дестан продава соини кебапи од по 15-17 денари (чинам) што е цена изван секој здрав разум. Ама демек бренд пласира, можеби и бил бренд во 80тите и 90тите, но сега треба повеќе труд.
Јас пред некој ден бев и сеуште имам исто мислење, дека тоа лебот им е од пред 49 години, можеби и пребирам многу, не знам. :)
Порано јадев често и супер ми беа ама веќе не, сега за дупло помала цена можам да купам поубав сендвич.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Темава испадна, јас пре би сепак нешто трето. :zelen
Зошто не сум по плескавица и ќебапи, јас пре би микробиотски со шампионка од Нино.
Но ако веќе бирам хамбургер, тогаш би за big bike бургерот у Road House (Скопје аген, сори).

1471916_592958007420599_1407469471_n.jpg
 
  • Like
Реакции: Makedonec and Saladin

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Темава испадна, јас пре би сепак нешто трето. :zelen
Зошто не сум по плескавица и ќебапи, јас пре би микробиотски со шампионка од Нино.
Но ако веќе бирам хамбургер, тогаш би за big bike бургерот у Road House (Скопје аген, сори).

Отвори ја прикачената датотека 21477
Кај се наоѓа ова Road House? :)
Хамбургеров за 4ца и дури ќе им остане за дома да си носат. :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Кај се наоѓа ова Road House? :)
Хамбургеров за 4ца и дури ќе им остане за дома да си носат. :)
На ул. Свети Климент Охридски, улицата што води кон Соборен. Спроти поранешно King Burger, во редот на Вулкан.
И да, правен е за четворица, језда можеш да се обидеш да го изедеш сам. Плескавицата им е само 750 гр. и чудово кошта 700 ден.
 
  • Like
Реакции: Altaïr