Фудбалска Репрезентација на Македонија

Minnie

Активен Член
18 февруари 2012
126
127
43
Somewhere over the rainbow
Македонскава репрезентација прави да го замразиш фудбалов.
Во Македонија има милион млади момчиња кои се неверојатни, кои знаат да играат фудбал подобро од Шумоликовски, Тасевски и др. но сепак не за џабе е речено светот го врти парата, репрезентацијава пропаѓа бидејќи играат оние со повеќе врски и пари, а не оние со повеќе памет и вештина. Пример во мојов град постојат многу талентирани момчиња кои ги знам, но сепак за нашиот тим играат некои сосема други момци од други градови бидејќи во нив лежи огромна пара, па затоа тимот пропаѓа.
Значи додека во Македонската репрезентација играат момци со врски и пари а не со вештина и мозок, ние никогаш нема да успееме во фудбалот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Зошто ги споредуваме со дрва?!
Од дрвата има некоја корист и служат за нешто, македонската фудбалска репрезентација не служи буквално за ништо, освен да не брука. Местено/ неместено, уатевер, бедни се!
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Новиот состав на Македонија:

Голман – даб, одбрана – бука, бор, врба, габер, среден ред – јасика, топола, елка, багрем, напад – бреза и чемпрес. Резерви – смрека, зеленика, јасен, боболка. Тренер – ЌУТУК.

Македонска репрезентација во фудбал – Македонски шуми..

Едит: Да не пишувам мислења едно по друго, еве штотуку го прочитав излагањето на Ќумбев...кое држи вода и тоа многу.

http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=68401
 

Maks

Староседелец
Сепак не е фер да ги заборавиме нашите најголеми успеси, како што се:
  • Голот на Шаќири од корнер
  • Кога победивме 2-2 со Англија:rofl
  • Кога игравме нерешено 1-2 со Англија:rofl
  • Кога Пандев два пати даде гол за водство со Шпанија:rofl
  • Кога Попов ја нафрли таа топката од лево со ефе (во ракометот познато како„ФИНТА“):rofl
  • Кога Новески му ја зема на Бекам:rofl
После овие успеси очекуваме најмалку 6то место во група за квалификации, а со сите сили ќе се бориме за 5-то, а ако даде Госпот Бок и 4то.:rofl


mkfudbalsranje copy.png

kosta-konkordija-09 copy.png

MFRpobedi copy.png