Фудбалска Репрезентација на Македонија

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Тука може да си ги искажете фрустрациите од односот на нашите фудбалери кон светиот дрес и државата..За мене лично се најбедни спортиски и да се прашувам јас би им забранил да играат фудбал и да не срамат низ Европа..
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Дрвааа!:stomp Џабе се градеше Арената Филип II
drva2.jpg
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Шумоликоски, Тасевски, Лазаревски, и тн не треба да ступнат у државава а не да играат за репрезентација..од Андора изгубија да ни се смее цела Европа а сеа 101 место се, ебанион Виетнам е пред нас да им .... бедите
 

Dean

Нов член
19 февруари 2012
7
5
3
29
Додека не се направи комплетна смена во управата и додека не се донесе селектор кој ќе има доволно "големи јајца" за да им се спротистави и да почне да става играчи кои што заслужуваат да играат, а не некои коишто ни уво не ги боли за Македонија нишро не правиме... има доволно добри играчи кои чекаат шанса да се истакнат само треба да им се овозможи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Иако имам многу што да коментирам и критикувам на сметка на репрезентацијата, како во залагањето на играчите, така и во поглед на управата, засега ќе се „вадам“ на еуфоријата што се’ уште ме држи, откако прочитав дека вели4е (намерно со мала буква и четворче - искажување соодветна почит кон него) не е повикан за нашите следни пријателски натпревари... :)
А, и да, Тричко е нашата идна главна ѕвезда (ако веќе не е и сега :)).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
еве ја најновата бламажа...пораз од аматерите од Луксембург со 2:1...има ли крај на бруката која ни ја приредуваат овие 23 педери под палка на селекторот Тошак..
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Да се откажеме најубаво, нема смисла вака. Многу се брукаме, многу. Уште Сан Марино фали да не победи. Ах, што дочекавме. Доктори и пожарникари не победија. Да сибит пиперот..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and True_Blood

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
еве ја најновата бламажа...пораз од аматерите од Луксембург со 2:1...има ли крај на бруката која ни ја приредуваат овие 23 педери под палка на селекторот Тошак..
:rofl Јас кога ти викав дека се дрводелци...ти ме кудеше оти сум сакала само да се карам.
Видиш?
Јас просто го чекам денот кога на Филип 2 ќе почне Лебедово езеро у позадина и овие ќе искочат со суќнички и балетанки :giggle
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
и на тикет ми ебаа мајката аууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:banghead:banghead
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Македонската фудбалска репрезентација забележа значителен успех. Иако изгуби од Луксембург, сепак успеа да постигне гол.

Шала на наша сметка, малку нели (hug)јас мислам дека треба да ги пречекаме на плоштад, сепак :) :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Hexasto