1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фризура

Дискусија во форумот 'Коса' започната од MissChievous, 14 март 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Засега должина тука некаде
  [​IMG]  Желба ми е да ја израснам вака некако

  [​IMG]
   
 2. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  @Lena баш ваква ми е, само не плава :zelen
  [​IMG]
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 3. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  original (1).jpg original (2).jpg original (3).jpg
   
  #153 diva orhideja, 23 мај 2014
  Последна промена од модератор: 26 мај 2014
 4. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  1898100_668115423255916_1912611645_n.jpg
  (inlove)
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  [​IMG]
   
  На Tantara, Stojne, Luckky и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  images (27).jpg download (48).jpg Taylor-Swift-b10.jpg latest.jpg
  download (47).jpg download (46).jpg images (28).jpg
  Сега ми е каква што ми е природно,како на девојката на големата слика,долга,свиленкаста и права.Природната боја ми е костенлива.А тие фризури што се со виткана коса ми се како прилог за свадбата.Па вие што сте девојки/жени тука ќе можете да ми кажете која да ја одберам.
   
  #156 Fashion.Lover, 20 февруари 2015
  Последна промена: 20 февруари 2015
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Вака ми е сега само подолга и две нијанси потемна
  images (94).jpg
   
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Немам идеја за фризура за матура,ги видов сликите на претходните страни од темава,ама пак не можам да се одлучам каква че ми биде косата за матура.Ако може да ми дадете идеја,задутре ми е матурата,
   
 9. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Hairstyles-For-2012-inspired-by-Rihanna.jpg Од прилика вака нешто .. Отидов само да ја скратам и одеднаш ме фукна идеа за кратка коса.. :rofl барав каталог и ја шишав уште пократко од ова али моментално ми е ваква само со шишка онака малце исфенирана.. Сеа пак ке ја растам поубо е онака разлетана природна коса
   
  На Tantara и Stojne им се допаѓа ова.
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  вака нешто без шишки само :)и со кафеави корени Bella-Thorne-Long-Straight-Cut.jpg
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: