Фризура | Црнобело Форум

Фризура

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
  • Ми се допаѓа
Реакции: Змејче

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
(inlove)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
23
Имам права коса,никогаш не менувам начин,мразам виткани коси!
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
28
домче
Ејј.. носев косичка како на сликчињата од Сара Кеј кога бев мал


Па ја пуштив дола до рамена...
Па пак се истрижив салам...
Па носев емо фризура во прва година..
Па пак ја пуштив долга во летото за втора... бев во металски фазон... Долга до под рамена...
Така ја носев до четврта и почна многу да му паѓа.
Се истрижив кратко од тогаш и од ден на ден се повеќе се разочарувам...


Сакам да кажам само дека луѓето не сакаат машки со долга коса, девојките се плашат од нив... мислат дека се опасни...
Но сепак, мене баш ми беше гајле...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mime Queen