1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Франција

Дискусија во форумот 'Географија' започната од JaMi, 11 март 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Сите што ја сакаат Франција,можат да коментираат да постираат француска музика,стихови,слики од Франција,специјалитети и работи кои што ве асоцираат на Франција.


   
  На Lena, foREVer, LMFAO и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  франција е убава држава :)
  џим моринсон грбот е во франција ако би одел некогаш
  би го посетил секако :)
   
  На Jana, parvati, 048 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Многу тежок јазик имаат, мамата. :besen Учам по малку зборчиња, реченици ... па понатака планирам и на курс да се запишам. Но не поради некоја љубов кон Франција туку доколку ми се посреќи да летнам за Квебек па да знам колку толку.

   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374

  браво за песнава,мн.ја сакам,инаку омилен јазик ми е францускиот,го учам...што така ти накај Квебек?:)
   
 5. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  само ќе кажам: ЈА ОБОЖАВАМ !! :smug
   
  На LMFAO, Jana и JaMi им се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  moi aussi ,j'adore la France !!! (happy)( и јас )
   
  На Jana, cakar_ulav и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 7. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Супер е, се убив дури ја најдов. Сестра ми се во Монтреал па имам шанси и јас да заминам по дипломирањето. :)

  на тема:
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  oдлично....јас сакам во Фр да живеам....студирам француски јазик и имам живеено една година и имам чувано деца таму...:)
   
  На LMFAO и Мортидо им се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  [​IMG][​IMG]
  Француски дела:
  Чичко Горио -Оноре Де Балзак
  Виктор Иго -Клетници
  Црвено и црно-Стендал

  [​IMG]
   
  На Lorejn му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
  Parlez vous france? :D
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: