Франција | Црнобело Форум

Франција

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Многу тежок јазик имаат, мамата. :mad Учам по малку зборчиња, реченици ... па понатака планирам и на курс да се запишам. Но не поради некоја љубов кон Франција туку доколку ми се посреќи да летнам за Квебек па да знам колку толку.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Многу тежок јазик имаат, мамата. :mad Учам по малку зборчиња, реченици ... па понатака планирам и на курс да се запишам. Но не поради некоја љубов кон Франција туку доколку ми се посреќи да летнам за Квебек па да знам колку толку.браво за песнава,мн.ја сакам,инаку омилен јазик ми е францускиот,го учам...што така ти накај Квебек?:)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
браво за песнава,мн.ја сакам,инаку омилен јазик ми е францускиот,го учам...што така ти накај Квебек?:)
Супер е, се убив дури ја најдов. Сестра ми се во Монтреал па имам шанси и јас да заминам по дипломирањето. :)

на тема:
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Супер е, се убив дури ја најдов. Сестра ми се во Монтреал па имам шанси и јас да заминам по дипломирањето. :)

на тема:

oдлично....јас сакам во Фр да живеам....студирам француски јазик и имам живеено една година и имам чувано деца таму...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and Мортидо

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба

Француски дела:
Чичко Горио -Оноре Де Балзак
Виктор Иго -Клетници
Црвено и црно-Стендал

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lorejn