Франција

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Не знам зошто многу ја сакам Франција.Никогаш не сум била,а ме влече нешто контака.
Сакам за следниот одмор да изнајмам викендичка на Пиринеите и да поминам недела дена таму(има за 300 € вон сезона,прекрасни викендички).
Француски не знам.Можно е да го научам она основното да би се разбрала со луѓето.Којзнае може ќе постанам чест гостин(верувам ќе биде така).
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
@Lena , која случајност еј. Барам тема за Париз и не можам да ја најдам, правам refresh на форумот и оп, нотификација за твојот коментар во тема Франција. (wasntme)
Доколку некој бил во Париз и не му е тешко, нека сподели информации во врска со сместување, метро, храна, места за посетување,... СЕ!! Што повеќе, тоа подобро!
 
  • Like
Реакции: Lena