Фотографираме на тема (прашања, предлози...)

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
И после кавги да има. Вака е добро и која е целта ако е најдобра?

Се согласувате темата да биде природа?
Па барем ќе предизвикаме моментално чуство на среќа кај тој што ја фотографирал :)
Зашто да има кавги? Гласовите ќе се собираат со лајкови, се ќе биде видливо :)
Пред да се предложи нова тема,ќе се соопшти победникот и тоа е се :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma and lady_blue

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
И после кавги да има. Вака е добро и која е целта ако е најдобра?

Се согласувате темата да биде природа?
не бе кавги, не сме мали деца:)
јас па цело време некако мислев дека се подразбира тоа, на крајот да се одбере најдобра фотографија
убо е да има малку натпревар
за поттик :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy, Selma and Mila Kunis

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Се согласувате темата да биде природа?
направи анкета
со избор неколку теми
остави ја пр. три дена
откако ќе се затвори анкетата, ќе се одбере темата
ама анкетата направи ја утре
вечерва нека биде слободно за предлози
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Штом сакате ОК, но мене ова ми испаѓа кој највеќе лајкови или може тој што ја поставува темата да одбира и тој што ќе биде одбран да постави тема. Но ако сакате и со лајкови нека биде.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Штом сакате ОК, но мене ова ми испаѓа кој највеќе лајкови или може тој што ја поставува темата да одбира и тој што ќе биде одбран да постави тема. Но ако сакате и со лајкови нека биде.
Мнозинството нека одлучи :)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Штом сакате ОК, но мене ова ми испаѓа кој највеќе лајкови или може тој што ја поставува темата да одбира и тој што ќе биде одбран да постави тема. Но ако сакате и со лајкови нека биде.
како мислиш тој шо ја поставува темата да одбира?
би требало сите заедно да одбираме

инаку за почеток би можело да се постави слободна тема, и од стари и од нови фотографии
и таа да трае до среда
таман ако утре се постави анкета за наредна тема, до среда да се гласа која ќе биде наредната тема, па после да се постави новата тема
значи од среда до среда да биде менувањето на темите

за да не се изгуби интересот и да не се чека, може со слободна тема да се започне веднаш
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy and Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Епа ајде до среда слободна тема, сеа само кажете најдобра фотографија со лајкови ќе се бира? :D
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Епа ајде до среда слободна тема, сеа само кажете најдобра фотографија со лајкови ќе се бира? :D

Лајкови затоа што фотографијата е убава или лајкови затоа што личност Х му е добар пријател/добра пријателка на тој што ја направил фотографијата? Или затоа што тој што ја сликал сликата е прилично прочуен низ форумот? Не велам дека гласањето ќе биде на пријателска база, не сме на Евровизија, ама никогаш не се знае.

Сепак, јас сум за натпревар т.е да се бира најдобра слика според бројот на лајкови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy and Selma