1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема (прашања, предлози...)

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Selma, 10 јуни 2012.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Известување
  Поради малата заинтересираност за учество во натпреварот во фотографија, правиме пауза одреден период.
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  А другарка ти се вика Николас или Енди?
  http://nicholasjv.blogspot.mk/2010_11_21_archive.html
  http://andywhitman.blogspot.mk/
  http://wp.patheos.com.s3.amazonaws.com/blogs/badcatholic/files/2012/09/vieux-amants.jpeg

  Имаш рок до утре да ме убедиш дека е твоја фотографијата, инаку +5 како и секој претходен ваков обид.
   
  На Lady*, violetmoon, corki и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  ХАХАХАХАХАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХХААХАХАХАХАХХААХХ
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Началниче нема што да те убедувам , едноставно од фолдер од кај неа ја украдов ,а она слика сваштарии , Сицилија се вика иначе ,да не сакаш да ти ја местам ? ;)
   
 5. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Само да знаеш, денес постои една работа што се вика Reverse image search, каде се пребарува интернет комбинација од пиксели.
  И како сега некој да ти верува дека е на другарка ти сликата кога се јавуваат едно чудо сајтови низ светот каде се наоѓа таа слика?
  Прљава работа браат, прљава.
   
 6. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Леле воа тука е циркус :D :D :D :D
   
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Еј не знаев како така , како и да е јас од неа ја земабв ,а од кај и е незнам :*
  Фала братучед што ми кажа дека има Reverse image search :cool:
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Абе и јас можам да кажам дека е ова моја слика, т.е. на другар е ама и моја е ако е негова.

  [​IMG]
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Па ок де началниче ти кажав убаво и културно дека си ја земав од PC и клап тука , јас не знам кој ја сликал ,а таа слика исто ..
  Сега ајде +5 ако ти е мерак ;):kafe
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  @Mnogo Bitno Не е работата дека си добиваш +5 оти јас сакам, туку оти си ги заслужуваш и треба да си го прифатиш тоа. Убаво ги знаеш правилата и знаеш дека сме казнувале секогаш кога некој како тебе пробува да учествува со туѓа фотографија. Не е ништо посебно натпреварот, не е за никаква награда туку за забава и кога се наоѓа некој така да прави е прво неферски спрема остатокот што се потрудиле да чкрапнат нешто.

  Фала пријатно.
   

Сподели: