Фотографираме на тема (прашања, предлози...)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Известување
Поради малата заинтересираност за учество во натпреварот во фотографија, правиме пауза одреден период.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Отвори ја прикачената датотека 28328
На другарка моја е ,а тоа значи дека е и малце моја ;)
А другарка ти се вика Николас или Енди?
http://nicholasjv.blogspot.mk/2010_11_21_archive.html
http://andywhitman.blogspot.mk/
http://wp.patheos.com.s3.amazonaws.com/blogs/badcatholic/files/2012/09/vieux-amants.jpeg

Имаш рок до утре да ме убедиш дека е твоја фотографијата, инаку +5 како и секој претходен ваков обид.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
27
ХАХАХАХАХАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХХААХАХАХАХАХХААХХ
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,799
809
1,133
Skopje
Началниче нема што да те убедувам , едноставно од фолдер од кај неа ја украдов ,а она слика сваштарии , Сицилија се вика иначе ,да не сакаш да ти ја местам ? ;)
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
41
Отвори ја прикачената датотека 28328
На другарка моја е ,а тоа значи дека е и малце моја ;)

Само да знаеш, денес постои една работа што се вика Reverse image search, каде се пребарува интернет комбинација од пиксели.
И како сега некој да ти верува дека е на другарка ти сликата кога се јавуваат едно чудо сајтови низ светот каде се наоѓа таа слика?
Прљава работа браат, прљава.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
27
Само да знаеш, денес постои една работа што се вика Reverse image search, каде се пребарува интернет комбинација од пиксели.
И како сега некој да ти верува дека е на другарка ти сликата кога се јавуваат едно чудо сајтови низ светот каде се наоѓа таа слика?
Прљава работа браат, прљава.
Леле воа тука е циркус :D :D :D :D
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,799
809
1,133
Skopje
Еј не знаев како така , како и да е јас од неа ја земабв ,а од кај и е незнам :*
Фала братучед што ми кажа дека има Reverse image search :cool:
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Абе и јас можам да кажам дека е ова моја слика, т.е. на другар е ама и моја е ако е негова.

 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,799
809
1,133
Skopje
Па ок де началниче ти кажав убаво и културно дека си ја земав од PC и клап тука , јас не знам кој ја сликал ,а таа слика исто ..
Сега ајде +5 ако ти е мерак ;):kafe
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
@Mnogo Bitno Не е работата дека си добиваш +5 оти јас сакам, туку оти си ги заслужуваш и треба да си го прифатиш тоа. Убаво ги знаеш правилата и знаеш дека сме казнувале секогаш кога некој како тебе пробува да учествува со туѓа фотографија. Не е ништо посебно натпреварот, не е за никаква награда туку за забава и кога се наоѓа некој така да прави е прво неферски спрема остатокот што се потрудиле да чкрапнат нешто.

Фала пријатно.