1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема (албум)

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Saladin, 1 декември 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Има нешто и во ногата. :zelen
   
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Време је да гласате, а ускоро многу изненадовања за фановите на фотографијата :**
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Многу слична на претходната тема (кој како сфати), тука само се концентрираме на еден единствен концепт - мостови.
  Може тоа да има и фигуратувно значење, не мора стриктно да биде од архитектонска гледна точка. Или што би рекол мојот другар Магнето: Charles always wanted to build bridges.
  Правилата се едноставни:
  - Една фотографија
  - Треба да биде ваша
  Пријавување од 20.03-02.04.2017

  Бујрум!
   
  #93 Saladin, 20 март 2017
  Последна промена од модератор: 1 април 2017
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  17436147_1900739606837937_7993094576209593969_o.jpg
   
  На Electra, Bibi@, violetmoon и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Тука се објавуваа сликите или ја утнав темата? (think)
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  IMG_2953.jpg
   
  На Electra, Makedonec, Bibi@ и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,649
  Допаѓања:
  5,728
  IMG_20170323_100619.jpg
   
  На Electra, Makedonec, Bibi@ и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  [​IMG]
   
  На escape и Makedonec им се допаѓа ова.
 9. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  DSC_0185.JPG
   
  На Makedonec и escape им се допаѓа ова.
 10. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  787
  Допаѓања:
  1,332
  IMG_20170401_133917_496.jpg
   
  На escape, Makedonec и İncognito им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: