Форум, a?!

Статус
Затворена за нови мислења.

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Гледам било “весело“ деновиве па некој конечно пишал во темава. Штета што тоа било поттинато од баналности но се' од нешто мора и да се почне. Искрено ми се допаќа што админот некои збориви што ги прочитал му остнаале во паметање и во некоја рака се води по нив но истото тоа не треба да се зема здраво за готово. Како што кажа членката погоре никој не е безгрешен, сите грешат но муабетот е да се има доблест да се признаат грешките и да се размисли пред нешто воопшто да постапи затоа што како во приказните народ е ова... секој има различни толкувања и различен увид и сваќање на работите. Она што на заедни е правилно за други не е но никоако тие што сметаа дека е правилно не требада речат јас имам право да кажам како ќе е и така ќе биде па вие лајтеси а караванот мине. Тоа е лице на диктатурно владение што кога тогаш ќе се удри по глава. Знам дека за некои е бесмислено да се објаснуваат некои сопствени постапки а во одредени случаеви и тоа е непотребно за да биде наметнато како задолжително но треба да е препорачано објаснување ако истата таа постапка с еима во предвид дека може да предизвика контра ефек во некои случаи. Значи здраво за годиво “ќе ги сечам и кој ги е** “ малку е радикално.

Не сум многу активен, кој знае може едне ден ќе бидама може тоа нема да биде никогаш воопшто по форумиве не само тока но сметам дека имам некое си мое право на гледање на работите и давање на моето мислење преточено во букви за нешто во кое бев страшно навлечен пред 3-4-5 години. Убавата страна на форумите е што тие се исти, може имаат различен лик и обен но секаде јадрото е комуникација со тругите преку мислења кои се во одреден сектор, форум, кој е на одредена тематика и со самото отворање на тој сектор очекуваш да читаш нешто поврзано помеѓу себе. Треба сите да се потрудат да нема забегувања но ако истите тие се случат да нема драстични сечења затоа што сечење на едно место отвора пукнатина на друго...
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Бидете малку "свои", не крадете теми од форумот Кајгана.
Досега што сум го посетил овој форум сум начекал многу теми со истите наслови и истиот вовед како што се на кајгана.Мислам малку е... не знам како да речам.... глупо.

Втора забелешка што ја имам има некои теми што не се средени или пак јас не сум навикнат бидејќи построго е малце на кајгана,но во глобала "интересен" ми е овој форум.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
Бидете малку "свои", не крадете теми од форумот Кајгана.
Досега што сум го посетил овој форум сум начекал многу теми со истите наслови и истиот вовед како што се на кајгана.Мислам малку е... не знам како да речам.... глупо.

Втора забелешка што ја имам има некои теми што не се средени или пак јас не сум навикнат бидејќи построго е малце на кајгана,но во глобала "интересен" ми е овој форум.
Црвен текст:
  1. Исто лице отвора тема и на кајгана и на сивило (пример: http://forum.crnobelo.com/threads/4271/ | http://forum.kajgana.com/threads/66293/)
  2. Лице копира стара тема од кајгана и ја поставува овде, притоа не водејќи сметка за емотиконите од кајгана :)
Син текст: Ако има тема: "Куче касна дете во Скопје" на кајгана, за да не биде ист на сивило треба да биде: "Ајкула касна дете во Скопје"
***
Заклучок: лошо е да се копира тема од друг форум со ист вовед, но не е грев да има исто име на темата на повеќе форуми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kaarikuto

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
Целта на темава, во моментот кога беше отворена (најверојатно) беше постигната.
За понатамошни коментари и мислења во врска со функционирањето на форумот, ве молам користете ги следните теми:

Сакам да поставам прашање поврзано со форумот, каде да го направам тоа?
- Најпрвин провери дали твоето прашање е веќе одговорено во темата: Најчесто поставувани прашања.

Сите прашања/коментари поврзани со функционалноста на форумот во иднина пишувајте ги во темата:
- Предлози и прашања поврзани со функционалнста на форумот

Сите прашања/коментари/критики во врска со администрацијата на форумот пишувајте ги во темата:
- Критики за администрацијата

Сите предлози/коментари/критики поврзани со форуми/подфоруми и теми пишувајте ги во темата:
- Предлози за нови форуми/подфоруми

Сите останати прашања пишувајте ги во темата:
- Сакам да кажам/прашам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and Saladin
Статус
Затворена за нови мислења.