1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски јубилеи

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 25 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  2100 еј многу бе. Ај по еден лајк. :)
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  1600 мислења во Поезија и Проза, браво за сите:)
   
  На Pica pica, JaMi, Luckky и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  1500 лајкови :svirka
   
  На Altaïr, violetmoon и Хоуп* им се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Една година без казнени откако истекоа казнените од онаа нафилманата @Electra
  (party)(party)(party)(party)(party)(party)
   
  На Saladin и Electra им се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  300 лајкој:wavespin
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  6407 мислења (party)(party)(party)(party)(party)

  Зошто јубилеј? 6407(10) = 14 407(8) => 1+4+4+0+7 = 20(8)= 16(10) => 1+6=7 a тоа е бројот на среќата :showoff
  *(8) = октален броен систем
  **(10) = декаден броен систем
   
  На Ditto+Maker, Y1K991 и Saladin им се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ете зошто ќе ви треба математика во иднина. Нема да знаете кога славите јубилеј на форум без неа.
  Јас уште една недела и славам две години како сум тука.
   
  На BlackTulip, Ditto+Maker, Y1K991 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  @Хоуп* Кај ќе славиме?
  Инаку 2 години и 1 ден од како ја имавте честа да се дружите со нас. :cool:
   
  На Makedonec и Хоуп* им се допаѓа ова.
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Во кафе бар Црнобело :mstickle
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  3000 хехе :zelen
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: