1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски јубилеи

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 25 февруари 2012.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,323
  Допаѓања:
  3,007
  2000 допаѓања. Благодарам на сите .
   
  На Trajche и violetmoon им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  6003 мислења (muscle)
   
  На violetmoon, MoonFairy и Pica pica им се допаѓа ова.
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Две години без казнени. Маааааале мале!
   
  На Luckky и Saladin им се допаѓа ова.
 4. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Ваууууууууууу..пројдов над 2000 мислења за година и кусур...само 16 опомени..и само....браво за дејче диво орхидејче(handshake)
   
  На violetmoon, corki и Pica pica им се допаѓа ова.
 5. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Една година помина. :wavespin Па баш на државен празник...
  Се надевам дека во иднина ќе бидам поактивен.
   
  На Saladin, Kisserboy, existence и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Еден џубилеј од 3333 мислења. :zelen
   
  На Ditto+Maker, Хоуп* и violetmoon им се допаѓа ова.
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,695
  Биднаа 3 години на форумов, дојде време и јас да се приклучам на староседелците :showoff
   
  На existence, Saladin, Ditto+Maker и уште 7 други им се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Welcome to the club. 3 години стаж не е мала работа. :zelen
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,695
  Фала, сега одиме до полн стаж, мож и пензија ќе дадат :zelen
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  40 дена без пријави (party)(party)(party)(party)
   
  На violetmoon, Saladin и Хоуп* им се допаѓа ова.

Сподели: