Форумски весник ,,Црнобело" - пријавување

Дали сакате весникот да се врати во живот?


  • Вкупно гласале
    11
  • Poll closed .

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
@Söldner поради обврски нема да може да се погрижи за следниот број од ЦБ весникот (Црнобело5)
@Lena не е активна со што не е потврдено дали ќе продолжи да биде дел од ЦБ тимот

Сите оние кои сакаат да бидат дел од тимот и да се погрижат за некој дел од весникот нека се пријават во темава
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Се предомислив, не е само за следниот, и за сите следни нема да можам. Значи барајте си друг за моите рубрики.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Потребни се членови кои ќе работат на ЦБ весникот. Сите оние кои сакаат и можат нека се пријават во темава.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ајде бе не се срамете, имате шанса да бидете дел од весникот. Ќе ве има на крајот во тие што го направиле. Нормално откога ќе излезе бројот, тој што ќе биде нов член на тимот ќе мора да се заблагодари што го примиле. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Студент сум, но хонорарно да ми исплатите парите може.

Се заебавам, неам време, а и немам ни желба.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Едвај чекам да се пријави некој да биде дел од весникот ама од инает на Солднер :D пошто се мисли дека е часовник и дека стрелките се вртат во него. Hhh

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Едвај чекам да се пријави некој да биде дел од весникот ама од инает на Солднер :D пошто се мисли дека е часовник и дека стрелките се вртат во него. Hhh

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Нека се пријави немам ништо против, ама не е тоа тоа признај си. :)