1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.2)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 24 септември 2014.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Еве една кратка изјава од мене дека гарантирам за секој нареден број ке бидете подобри и подобри! Немам забелешки. БРАВО БРАВО ....СУПЕР ЕКИПА......(y)
   
  На Outrider, Makedonec, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  За разлика од претходниот, ми се допаѓа позадината на сегашниов. Што знам, мене не ми е толку тешка и заморна, иако е малку ко психоделична кога ќе се фокусира човек на буквите. :zelen
  Јас би одела со пообични позадини, не мора клот бела, туку нешто ко изгужвана хартија или со по некоја минимална шарка.
  Нешто вакво, да бидам попрецизна (си земав за дозвола да преработам рандом страна, веројатно не е проблем)...
  [​IMG]
  Немам веќе никакви програми за дотерување, па во најобичен, златен paint правев, кој е pain in the ass за текст, спејсинг и остало, ама горе-долу, draft замислата ми е таа. И не можев да ја прикачам ко фајл, преголема била, ду самтинг абаут дет. :^)
  Тоа „вашето“ па „твоето“...да решиме на што сме. :sreken

  Само треба да се поработи на изгледот на насловната во иднина, квалитетот и големината на фотографиите што се лепат (малку се непропорционални), без скринови од мислења (ептен се стуткани некако), да се фиксира еден дизајн за страните, како и да се избегнат бар основните печатни грешки од типот на „незнаеме“ и „неможеме“. Тоа не простувам. :biggrin
  И ептен лошо дречи тој црвениот дел за пријавување за интервјуа, малку внимание треба околу естетското ускладување.
  Тоа се тие ситници што бодат очи, но подобрувањето е и повеќе од очигледно. Само така продолжете. (y)
  Предлог рубрики: Дуел, каде ќе бидат приложени спротиставени мислења, убаво потковани со ставови, да видиме дека секоја приказна има две, па и повеќе различни гледишта што можат да се точни.
  Или Колку го познаваш членот...? - пример претходно член Х ќе одговори низа прашања за себе, а потоа на друг член ќе му се постават истите у стил „Која е омилената песна на членот Х?“ и другиов ќе треба да одговори, или пак нема потреба Х да одговара за себе, туку да видиме од темите дали Y запомнил одредено нешто за Х. Ама објаснив... :D
  Знам дека го тупам на ангро, ал мајке ми. :zelen

  Сѐ на сѐ, ми се допаѓа, иако е прекратко изданието. Бев отсутна, па не можам да вкопчам што и како се изгубиле страни/рубрики што зборите. (think)
   
  На melpomena, Altaïr, Saladin и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Предлог -
  Размислете за IT катче од наредниот број...
  Не пратам дали имате нешто како план колку често да го издавате весников, но еднаш-двапати во месецот не ќе да е лошо да имате нешто како кратка рецензија на игра, апликација, нешто во тој стил... дали за компјутер, дали за мобилни (смартфони), не прави разлика...
  Сумирано:
  Апликација/игра на месецот (кратка критика), топ 3 апликации за временска прогноза, такви ми ти работи...
   
  На Makedonec, Electra и Altaïr им се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  На melpomena, diva orhideja, Lena и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Untitled

  Untitled Нов член

  Зачленет на:
  19 октомври 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Како се станува волонтер?:)
   
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Се пријавуваш за што сакаш во темата Црнобело весник - пријавување и ако има потреба стануваш волонтер. Засега нема потреба од нови
   

Сподели: