Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.2) | Црнобело Форум

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.2)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,683
7,232
1,153
Big Sur
За разлика од претходниот, ми се допаѓа позадината на сегашниов. Што знам, мене не ми е толку тешка и заморна, иако е малку ко психоделична кога ќе се фокусира човек на буквите. :zelen
Јас би одела со пообични позадини, не мора клот бела, туку нешто ко изгужвана хартија или со по некоја минимална шарка.
Нешто вакво, да бидам попрецизна (си земав за дозвола да преработам рандом страна, веројатно не е проблем)...
Немам веќе никакви програми за дотерување, па во најобичен, златен paint правев, кој е pain in the ass за текст, спејсинг и остало, ама горе-долу, draft замислата ми е таа. И не можев да ја прикачам ко фајл, преголема била, ду самтинг абаут дет. :^)
Тоа „вашето“ па „твоето“...да решиме на што сме. :sreken

Само треба да се поработи на изгледот на насловната во иднина, квалитетот и големината на фотографиите што се лепат (малку се непропорционални), без скринови од мислења (ептен се стуткани некако), да се фиксира еден дизајн за страните, како и да се избегнат бар основните печатни грешки од типот на „незнаеме“ и „неможеме“. Тоа не простувам. :D
И ептен лошо дречи тој црвениот дел за пријавување за интервјуа, малку внимание треба околу естетското ускладување.
Тоа се тие ситници што бодат очи, но подобрувањето е и повеќе од очигледно. Само така продолжете. (y)
Предлог рубрики: Дуел, каде ќе бидат приложени спротиставени мислења, убаво потковани со ставови, да видиме дека секоја приказна има две, па и повеќе различни гледишта што можат да се точни.
Или Колку го познаваш членот...? - пример претходно член Х ќе одговори низа прашања за себе, а потоа на друг член ќе му се постават истите у стил „Која е омилената песна на членот Х?“ и другиов ќе треба да одговори, или пак нема потреба Х да одговара за себе, туку да видиме од темите дали Y запомнил одредено нешто за Х. Ама објаснив... :D
Знам дека го тупам на ангро, ал мајке ми. :zelen

Сѐ на сѐ, ми се допаѓа, иако е прекратко изданието. Бев отсутна, па не можам да вкопчам што и како се изгубиле страни/рубрики што зборите. (think)
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Предлог -
Размислете за IT катче од наредниот број...
Не пратам дали имате нешто како план колку често да го издавате весников, но еднаш-двапати во месецот не ќе да е лошо да имате нешто како кратка рецензија на игра, апликација, нешто во тој стил... дали за компјутер, дали за мобилни (смартфони), не прави разлика...
Сумирано:
Апликација/игра на месецот (кратка критика), топ 3 апликации за временска прогноза, такви ми ти работи...
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena