Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.2) | Црнобело Форум

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.2)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Мило ни е што го вративме весникот во живот и што тоа на вам ви се допадна. Мило ни е и тоа што бројот на прегледи на Црнобело1 ја надмина стотката поточно бројот на совршенството.
Вие ни кажавте што ви се допаѓа кај првиот број од весникот, а што не, што треба да се промени, а што не. Ние ги послушавме вашите совети и се потрудиме да ги исполниме вашите барања.

За Црнобело2 реално бевме подобро организирани и технички потковани, одколку за Црнобело1. Жал ни е само што @Lena поради премногу обврски се откажа од целава работа, но затоа мораме и да ја пофалиме новата колешка @JaMi која навистина го даде својот максимум за весников.

Ајде доста ве замарам знам дека едвај чекате да читате:showoff

Онлајн верзија: Издание број 2

Тимот кој се погрижи: Makedonec, @JaMi , @Söldner и @Outrider .
 

Прикачувања

  • Црнобело2.pdf
    1.1 MB · Прегледи: 90
Последна промена:

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Топ! Ме инспирирате да пробам да поминувам повеќе време на форумов. Забелешка: Следниот број нека биде позадината почиста, еднобојна, макар само бела, вака предизвикува потешкотии во читањето (y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,689
3,869
1,183
Кој член досега бил најпроблематичен?
- Мислам дека секој малку поискусен член на форумот има
генерална претстава кои се проблематични членови бидејќи сигурно
барем еднаш имаат влезено во конфликт со нив. Нема да именувам

Damn I can guess this :D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Што се однесува до весникот не е лош, но може и подобро. На пример да ги опфати сите подфоруми, да бидам пристрасен, а истовремено и лут поради тоа што не го зедовте во предвид подфорумот Фудбал. Ако ништо друго @Outrider може да Ви каже нешто повеќе околу homunculus-от Дејвид Мојс. :D

А од друга страна, па откако ќе го прочитам весникот нешто "внатре" ме тера што повеќе да одвојувам време за форумот. Има некој шарм... <333
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and efederer

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Ми се допадна мене искрено, да не брзавме толку ќе имаше повеќе ама не е битно, рубриката за мистерии остана мистерија. :)
За следниот број што знам, ќе се најде повеќе за пишување.

Што се однесува до весникот не е лош, но може и подобро. На пример да ги опфати сите подфоруми, да бидам пристрасен, а истовремено и лут поради тоа што не го зедовте во предвид подфорумот Фудбал. Ако ништо друго @Outrider може да Ви каже нешто повеќе околу homunculus-от Дејвид Мојс. :D

А од друга страна, па откако ќе го прочитам весникот нешто "внатре" ме тера што повеќе да одвојувам време за форумот. Има некој шарм... <333
Имав јас и за фудбал пишано ама дека брзавме и оставивме за следниот број, тогаш ќе има повеќе за фудбал. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,182
5,708
1,683
Disco
Темата со 0 одговори сега и во весник :rofl Ај може некој ќе реплицира :D

Многу скратена во весников, делува како да ја пишувал дислексичар :zelen
@Makedonec зошто го скрати текстот и шо се деси со постот за скитникот шо избегал од Лион во америките?

Што се однесува до весникот не е лош, но може и подобро. На пример да ги опфати сите подфоруми, да бидам пристрасен, а истовремено и лут поради тоа што не го зедовте во предвид подфорумот Фудбал. Ако ништо друго @Outrider може да Ви каже нешто повеќе околу homunculus-от Дејвид Мојс. :D

А од друга страна, па откако ќе го прочитам весникот нешто "внатре" ме тера што повеќе да одвојувам време за форумот. Има некој шарм... <333

Може за нареден број да се преведе интервју со Мојс само што слабо го има по весници последно време :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Многу скратена во весников, делува како да ја пишувал дислексичар :zelen
@Makedonec зошто го скрати текстот и шо се деси со постот за скитникот шо избегал од Лион во америките?Може за нареден број да се преведе интервју со Мојс само што слабо го има по весници последно време :^)
Го скратив зошто вака имаше проблем со меморија при прикачување
а не па ако цело го ставевме
дури и тоа со фудбал

за второто не ми испрати содржина

кога веќе е зголемена меморијата повеќе содржина во следен број