1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.2)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 24 септември 2014.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Мило ни е што го вративме весникот во живот и што тоа на вам ви се допадна. Мило ни е и тоа што бројот на прегледи на Црнобело1 ја надмина стотката поточно бројот на совршенството.
  Вие ни кажавте што ви се допаѓа кај првиот број од весникот, а што не, што треба да се промени, а што не. Ние ги послушавме вашите совети и се потрудиме да ги исполниме вашите барања.

  За Црнобело2 реално бевме подобро организирани и технички потковани, одколку за Црнобело1. Жал ни е само што @Lena поради премногу обврски се откажа од целава работа, но затоа мораме и да ја пофалиме новата колешка @JaMi која навистина го даде својот максимум за весников.

  Ајде доста ве замарам знам дека едвај чекате да читате:showoff

  Онлајн верзија: Издание број 2

  Тимот кој се погрижи: Makedonec, @JaMi , @Söldner и @Outrider .
   

  Прикачени податотеки:

  #1 Makedonec, 24 септември 2014
  Последна промена: 24 септември 2014
  На Aleksis, melpomena, Electra и уште 14 други им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Темата со 0 одговори сега и во весник :patos Ај може некој ќе реплицира :biggrin
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Топ! Ме инспирирате да пробам да поминувам повеќе време на форумов. Забелешка: Следниот број нека биде позадината почиста, еднобојна, макар само бела, вака предизвикува потешкотии во читањето (y)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  А рубриката за мистерии каде е?
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  стварно незнам:D
   
 6. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Кој член досега бил најпроблематичен?
  - Мислам дека секој малку поискусен член на форумот има
  генерална претстава кои се проблематични членови бидејќи сигурно
  барем еднаш имаат влезено во конфликт со нив. Нема да именувам

  Damn I can guess this :biggrin
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Што се однесува до весникот не е лош, но може и подобро. На пример да ги опфати сите подфоруми, да бидам пристрасен, а истовремено и лут поради тоа што не го зедовте во предвид подфорумот Фудбал. Ако ништо друго @Outrider може да Ви каже нешто повеќе околу homunculus-от Дејвид Мојс. :D

  А од друга страна, па откако ќе го прочитам весникот нешто "внатре" ме тера што повеќе да одвојувам време за форумот. Има некој шарм... <333
   
  На Makedonec и efederer им се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ми се допадна мене искрено, да не брзавме толку ќе имаше повеќе ама не е битно, рубриката за мистерии остана мистерија. :)
  За следниот број што знам, ќе се најде повеќе за пишување.

  Имав јас и за фудбал пишано ама дека брзавме и оставивме за следниот број, тогаш ќе има повеќе за фудбал. :)
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Многу скратена во весников, делува како да ја пишувал дислексичар :zelen
  @Makedonec зошто го скрати текстот и шо се деси со постот за скитникот шо избегал од Лион во америките?

  Може за нареден број да се преведе интервју со Мојс само што слабо го има по весници последно време :^)
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Го скратив зошто вака имаше проблем со меморија при прикачување
  а не па ако цело го ставевме
  дури и тоа со фудбал

  за второто не ми испрати содржина

  кога веќе е зголемена меморијата повеќе содржина во следен број
   

Сподели: