1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.2)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 24 септември 2014.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Преекрасно изгледа овој број,многу побогат и поличен од претходниот.
  Едно големо Браво за Македонец кој се погрижи за изгледот.
  Само фали еден дел кој најверојатно ќе биде вклучен во следниот.
  Би сакала сите што имаат нови идеи и време да се вклучат кон создавањето на следниот број.
  Еве еден предлог за следниот број да ги вклучиме и игрите и да ги објавуваме победниците на 5 најиграни игри.
   
  На Altaïr и Makedonec им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Па не мора да го закачувате овде, може да го ставите на некој надворешен сервер и да постирате само линк до фајлот. Just sayin'.
   
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  И тоа беше планирано
  но да биде изработено од @Sarah
  она не се појави така да тоа е што е
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  За што изработено од Sarah? За два клика да аплоадирате некаде?
   
 5. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Одлично, се гледа дека има напредок во однос на првиот број!
  За следниот број, ако е голем фајлот, пишете ми пак, ќе го зголемиме лимитот.
  Мислам дека е подобро да се прикачува директно на форумот.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Честитки за весникот,но да се надеваме дека следниот т.е во третиот број ќе ја вметнете и рубриката музика!поз
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Што ќе пишуваме за музика?
  Предлогот на Јами погоре повеќе ми се допаѓа, би можело да се направи така.
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Јас можам да се вклучам во вид на интервју околу Фудбал или Аниме & Манга.
   
  На Makedonec и TheQueen им се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  ти нешо ко главен мрчатор си?:D

  на страната која планиравме да го објавиме не е само во прикачување работата
  туку и сосема друг подолг процес работа
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. *Hera*

  *Hera* Староседелец

  Зачленет на:
  18 септември 2013
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  32
  Малку е срамота една воопшто не активна форумџика да си даде себе си за право на критики за весникот, ама бидејќи се вратив на форумот поради што ми кажаа за весникот, па чиста радозналост да прочитам, а се задржав кога ги видов игрите(интересни :) ) реков ајде и да чкртнам по некој пост.
  (да не ја ширам работава)
  Прекрасна изработка дечки. Ми се допаѓа начинот на кој се води интервјуто посебно со Админот, кој морам да признам ептен ја претерал со сериозноста во своите одговори, за на крај да каже дека треба да биде ова забавен форум бидејќи е дел од забавен портал :)
  Втора работа, не знам дали е до мојот многу оштетен вид, или е до позадината на страните од весникот, ама ептен заморуваат... на мигови правев пауза од читање поради позадината. Зошто не ја правите еднобојна? Можеби кога би била печатена верзијата и не би пречело толку, ама вака на комп...убива.
  Трета работа, сметам дека наместо да се прават со 10 души интервју можат да се вметнат повеќе рубрики: музика, филм, некоја актуелна тема која ќе повлече потоа отварање на друга тема за дискусија тука на форумот.
  Занемарувајќи ги овие критики весникот е прекрасно сработен( со оглед на тоа колку мал тим работи на весничето), Браво :)
   
  На malo, melpomena, Electra и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: