Филмска музика

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Гледајќи го Твин Пикс заприметив дека Линч се потрудил и на музиката во филмот.Оваа музика му е топ:kafe
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Ќе ми се извините но не најдов ваква тема па решив да отворам. Ако постои нешто слично тогаш модераторите можат да спојат. Темава е за Филмска Музика, поточно за она што се вика "Film Score". За да нема забуни, зборуваме за мелодија која вообичаено нема текст, а не за позната песна од некоја група или артист која е дел од филмскиот саундтрак.

Од мене едно видео кое си го направив сам за своја душа пред едно три години, а гледам дека достигнало убава бројка од скоро 31000 прегледи:

А вие постирајте ваша омилена филмска музика.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Да не ставам многу видеа, и онака го кочат аплоудот, разнимузикиодвангелис.мп4, музикатаодУ96заБродот.ави...
или на пример ова


Еден чуден филм со Дејвид Боуви, музиката само ја засилува летаргично-депресивната атмосфера која владее...