1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмска музика

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Гледајќи го Твин Пикс заприметив дека Линч се потрудил и на музиката во филмот.Оваа музика му е топ:kafe
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Крајната сцена на Plastic започнува со музикава. ја обожавам!
   
 3. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Ќе ми се извините но не најдов ваква тема па решив да отворам. Ако постои нешто слично тогаш модераторите можат да спојат. Темава е за Филмска Музика, поточно за она што се вика "Film Score". За да нема забуни, зборуваме за мелодија која вообичаено нема текст, а не за позната песна од некоја група или артист која е дел од филмскиот саундтрак.

  Од мене едно видео кое си го направив сам за своја душа пред едно три години, а гледам дека достигнало убава бројка од скоро 31000 прегледи:


  А вие постирајте ваша омилена филмска музика.
   
  На Altaïr, Makedonec и Outrider им се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  По којзнае кој пат
   
  На Luckky, Altaïr, violetmoon и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Да не ставам многу видеа, и онака го кочат аплоудот, разнимузикиодвангелис.мп4, музикатаодУ96заБродот.ави...
  или на пример ова


  Еден чуден филм со Дејвид Боуви, музиката само ја засилува летаргично-депресивната атмосфера која владее...
   
  На Altaïr, MoonFairy и Io Sono им се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Енцислав Морикониќ
  пазно место
  празно место
  празно место
  празно место
  празно место
  празно место
  ....
  ...
  Harry Gregson Williams, Zimmer и остала багра.

   
  На Altaïr, violetmoon, MoonFairy и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Се разбира Мориконе е категорија сама за себе:
   
  На Altaïr и MoonFairy им се допаѓа ова.
 9. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897

   
  На Io Sono, Altaïr и violetmoon им се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: