1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмска музика

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Кое е вашето омилено парче филмска музика?

   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642

  ова мие јако....
   
  На The Tramp, 048, Selma и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  БАБА ЗУМБУЛА!!:sreken
   
  На Jackal му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
 5. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
   
  На Luckky, Rêveur, Kiril и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,994
  Допаѓања:
  9,623
  Според мене никој не може да го замени Енио Мориконе. Еве некои негови дела

  После на далечно второ место па натака
  Hans Zimmer

   
  На lady_blue му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,994
  Допаѓања:
  9,623


  John Williams


  Ramin Djawadi  итн...
   
  На Selene му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631

  најдобро од 2та света според мене :)
   
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Сега се сетив на еден Српски филм. Го гледав кога бев негде 4-то одделение, тогаш хит беше голем цел месец ги пеевеме песниве. :D
  E сега на следнава песна беше смешно затоа што имаше караници како беше Куче пушка или Пуче Пушка. Знам ситее пеевме Куче Пушка.:rofl :D
   
  На melpomena и Saladin им се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Влатко Стефаноски за српскиот филм Nebeska udica(мој омилен српски филм)


  Токио за филмот 9 рота, филм снимен по вистински настани од последната војна на СССР


  Denez Prigent - Cortoz a Ran за филмот Падот на црниот сокол исто така снимен по вистински настан од Сомалиската војна
   

Сподели: