Филмска музика

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Според мене никој не може да го замени Енио Мориконе. Еве некои негови дела


После на далечно второ место па натака
Hans Zimmer
 
  • Like
Реакции: lady_blue

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Сега се сетив на еден Српски филм. Го гледав кога бев негде 4-то одделение, тогаш хит беше голем цел месец ги пеевеме песниве. :D
E сега на следнава песна беше смешно затоа што имаше караници како беше Куче пушка или Пуче Пушка. Знам ситее пеевме Куче Пушка.:rofl :D
 
  • Like
Реакции: melpomena and Saladin

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Влатко Стефаноски за српскиот филм Nebeska udica(мој омилен српски филм)

Токио за филмот 9 рота, филм снимен по вистински настани од последната војна на СССР

Denez Prigent - Cortoz a Ran за филмот Падот на црниот сокол исто така снимен по вистински настан од Сомалиската војна