Фан Клуб: Челси

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Пред утакмица, сите фанови на Барселона ми пишуваа на chat на фб: вечер тепаме, вечер газиме, (talk)(talk)(talk), јас на сите им враќав само ОК. Сеа на сите нив на ѕид им ја постирав сликава:

Aw-yeah.jpg

Дали тоа и Бане немат да игра финале, уффффф шајзе на квадрат тогаш.:(
Зошто Бане? Колку шо знам - Тери, Рамирес и Меирелес нема да играат. :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048, Slims and Bum-Bum

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Мене на 40 минута од 1 полувреме почна да ми се јавуваат пријателчиња и да ме реметат за Челзи, сега јас да има вратам:)
Чувството е прекрасно ауффф финале и тоа со скоро втор тим ќе им играме на Баерн/Реал.-.-
Инаку не му требаше стартот на Тери сега финалето ќе го гледа на трибини.
А и интересно ми беше Миерелеш кога го молеше судијата да му дава жолт, штета што Микел, Рамиреш и Миерелеш нема да играат најверојатно ќе мора да го гледам дрвото Калу цели 90 или повеќе минути, шајзе:zelen

Стартот на Тери не беше за црвен, а на Лампард и тоа како, ама тоа е, исто така и пеналот си немаше врска, не ми се верува како си дозволи да досуди таков пенал.

Меси во 8 натпревари против Челзи нема постигнато гол.......


Ма до крајот на кариерата да не постигнува голови, а и да даде господ да дојдат на такво дереџе да не играт во ЛШ, а можеби во новата сезона Пеп ќе ни биде тренер... ќе видиме како и да е утакмица за паметење!

(party)(party)(party)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Ударот на Тери беше намерен и играчот на Барселона ја немаше топката, дали бил провоциран или не, не требаше да го направи тоа Тери, капитен, легенда на Челзи едноставно мораше да со контролира.
Инаку и Бани добил жолт и тој немат да играт- официјално.
295176_2054162729730_1714434493_970550_425162560_n.jpg


Прекрасна слика, сега ќе чекам и други, посебно сакам да имам слика кај што сите играчи се радуваат на голот на Торес.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Trajche

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Се радувам за Челзи ко за Манчестер Јунајтед.
Навистина стартот на Тери не беше потребен ама можеше да прогледа низ прсти,сепак капитен е.
Како и да е,Меси си доби нов прекар одамна-ГдеСи.Или Лео Missi.
Утре пак нека го прогласат за најдобар играч.
И да,браво за Торес.Мило ми е за голот бидејки ке му ја врати самодовербата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati, 048 and Slims

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093

Моментот кога на Бане од репортерот дознава дека нема да игра во финале, и мене дури грев ми падна :/
Штета си заслужи човеков уште Лампрад или Дрогба да не играа -.-
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Моментот кога на Бане од репортерот дознава дека нема да игра во финале, и мене дури грев ми падна :/
Штета си заслужи човеков уште Лампрад или Дрогба да не играа -.-
Леле кога го видов ова сношти и мене ми падна грев... ама идиот и новинаров, остај го нека се радува, па после ќе си му кажат неговите в соблекувална... Дебил!