Фан Клуб: Милан

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Барем не каса луѓе ако ништо друго :zelen
Торез е феномен, прво Ливерпул им го утрапи на Челзи за голема пара, после Челзи од кога се свестија каков играч купиле се обидуваа да го утрапат некому, на крај во Милан некако, мислам дека е позајмен бидејќи не верувам дека постои сериозен клуб кој би платил за целосен трансфер :rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Балотели седи во офсајд затоа што е глуп многу и не знае да се врати назад. Зашто ако се врати ќе си даде автогол. Ми го упропасти тимот.

Едит: Позајмен е Торес да, ама во Ливерпул растураше а во Челзи празни голови промашуваше, сега во Милан ќе растура пак. До црвената боја е затоа. :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Позајмен е Торес да.
Јас го сакам Балотели, некако ми е во целосната приказна и сликата што си ја имам за Милан и мило ми е што е таков таму, бар жалењето ми е помало :rofl
Балотели седи во офсајд затоа што е глуп многу и не знае да се врати назад. Зашто ако се врати ќе си даде автогол. Ми го упропасти тимот.

Едит: Позајмен е Торес да, ама во Ливерпул растураше а во Челзи празни голови промашуваше, сега во Милан ќе растура пак. До црвената боја е затоа. :)
Имаш гледано една утакмица откако е Торес во Милан?
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
%D0%A4%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BE-%D0%A2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%81....png
:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Торес во Ливерпул: 102 одиграни, 65 голови
Во Челзи: 110 одиграни, 20 голови

Суарез за Ливерпул одиграл 110 утакмици а постигнал 69 голови.

Можете да ми се смеете но јас мислам дека Торес во Ливерпул беше многу добар напаѓач, нешто што сега му е многу потребно на Ливерпул.

Имаш гледано една утакмица откако е Торес во Милан?
Долга е сезоната, има време. Ако биде за 50% подобар од она што беше во Челзи, ќе биде добра сезона за Милан.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јас да се прашувам би ви го вратил одма, а би си го земал Торес назад.

Тоа е показател колку не чини работата во Ливерпул, кога Торез делува како добра опција :rofl
Инаку и јас мислам дека би дал повеќе голови од Балотели, изгледа Милан се отараси од Балотели и си зеде некоја пара, слично како Ливерпул порано со Торез, изгледа Далглиш тогаш осети дека Фернандо нешто не е како шо треба и направија рекорден трансфер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
http://ekipa.mk/napoli-dava-10-mili...ioni-funti-za-da-go-vrati-baloteli-vo-italija

Јас уште си стојам на тоа дека Торес нема шанса сезонава да стигне ни до пола до она што Балотели го направил за Милан минатата сезона. Здравје ќе видиме на крај. Торес уште си е со тој еден гол за 11 кола.
Целиот проблем мислам дека беше карактерот на Балотели и глупостите што ги правеше, а од она што јас го гледам сезонава од Торес во Милан, и минатата сезона на Балотели во Милан, вториов ми е многу класи над првиот и повеќе го сакам во клубот.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Нека оди во Наполи слободно, баш сакам да го видам таму. И нека проба да прави глупости па да го утепаат навивачите. :)


Тоа е показател колку не чини работата во Ливерпул, кога Торез делува како добра опција :rofl
Инаку и јас мислам дека би дал повеќе голови од Балотели, изгледа Милан се отараси од Балотели и си зеде некоја пара, слично како Ливерпул порано со Торез, изгледа Далглиш тогаш осети дека Фернандо нешто не е како шо треба и направија рекорден трансфер.
Можеби смешно звучам, ама мое мислење е ако Торес е во Ливерпул, ќе игра многу подобро отколку во било кој друг клуб. За Милан сега верувам дека ќе биде подобар, а дека ќе даде повеќе голови од Балотели сум скоро сигурен, ако сакате ќе се кладиме. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Нека оди во Наполи слободно, баш сакам да го видам таму. И нека проба да прави глупости па да го утепаат навивачите. :)



Можеби смешно звучам, ама мое мислење е ако Торес е во Ливерпул, ќе игра многу подобро отколку во било кој друг клуб. За Милан сега верувам дека ќе биде подобар, а дека ќе даде повеќе голови од Балотели сум скоро сигурен, ако сакате ќе се кладиме. :)

Му одговараше Енфилд на Торез, тоа е факт, легендарната утакмица Ман.Ј.-Ливерпул 1-4 на пример :) ама сега остаре, притисакот му е висок, склероза ова она...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr