1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Уживам кога...

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од melpomena, 3 април 2012.

 1. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  Најубаво чувство што ме исполнува е навечер да ги гледам ѕвездите, можам цеела ноќ да зјапам во небото и како се лошо да заборавам, ми доаѓаат само убави мисли, едноставно ми се менува расположението.:sreken
   
  На Црвена му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Ме исполнуе чај на врв на Водно на убав ден,ме исполнуе недела кај другарка дома,собрани,сумираме што се дешавало лошо и го заменуеме со добро смеење,ме исполнуе дремење у гаража и свирење песна од 2 ноти,ме исполнуе четврт пица бурек со јогурт у 3 сабајле,ме исполнуе добра музика...
   
  На Сара.13 и Црвена им се допаѓа ова.
 3. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Ме исполнува кога наутро како денес сончевите зраци ќе пробијат низ мојот прозор и ќе ме погалат по лицето..знам дека следува прекрасен сончев ден.
  Ме исполнува долга послепладневна прошетка во патики и омилените тренерки.
  Ме исполнува погледот на мајка ми кога се смееме и си муабетиме заедно.
  Ме исполнува погледот кон небото после полноќ, среде лето..кога небото е преполно со звезди..секогаш ја барам онаа најсветлата и најблескавата и посакувам да ја симнам..
  Ме исполнува чувството кога се туширам после долг напорен ден.
  Ме исполнува секое парче хартија кое ќе го испишам со свои зборови, свои стихови..
   
  На Keepitreal, Аркантос, escape и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Што ме исполнува?......кога не сум на работа......
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Ме исполнува кога ги гледам син ми и ќерка ми насмеани.
  Ме исполнува кога таа е среќна по моја заслуга.
  Ме исполнува кога ќе сфатам дека ракописот во дневникот денес ми е поубав од вчера.
  Ме исполнува кога ќе напишам убав стих и ќе го посветам на некоја личност.
  Ме исполнува кога лежам во када пушам цигара и слушам музика.
  Ме исполнува кога пијам утринско кафе во кревет со некоја доообра книгичка(што се поретко го правам).
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Успехот на моите познаници.
  Строгратските песни кои пензионерите ги пеат секоја вечер во старата чаршија.
  Добрите книги.
  Кога сам пиам утринско кафе и имам време да размислам за се.
  Вреќата, нараквиците и спарингот !
  Тишината.
  Чаша шток после напната недела.
  Планинската вила ( под услов кога сум сам или со партнерката ).
  Зимата и многу снег.
  Дождот.

  И ред други мали работи кои ме исполнуват како ништо друго.
  Скромност нели ?
   
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Уживам кога сум сама и ја гледам месечината навечер.
  Уживам кога ќе ми се погоди рецептот од прв обид.
  Уживам во есента, шетањето во парк послан со лисја.
  Уживам кога имам слободно време и ќе ја поминам цела вечер гледајќи ја омилената серија.
  Уживам во пишувањето и експлозијата од емоции додека тоа трае.
  Уживам во возењето автомобил низ полупразни улици навечер со мојата омилена плеј листа.
  Уживам во неделните искачувања на Водно, поврзувањето со природата и планинскиот чај таму.
  Уживам во дождливото време, кога сум покриена со ќебе на тераса.
  Уживам во звукот на типките на клавирот.
  Уживам кога знам дека можам да му помогнам некому, на некој начин, а уште повеќе кога тоа ќе биде успешно.
  Уживам во мирисот додека се печат колачиња.
  Уживам во пиењето кафе со другарките.
  Уживам кога ќе засакам некоја песна и постојано ја преслушувам додека не ми стане здодевна.
  Уживам во шиењето и кроењето и правењето корисни работи за во домот од принципот ,,направи сам" и украсувањето со разни дербулии и монистри.
  Уживам во читањето весници и историски стории.
  Уживам во кога ќе направам некоја работа што премногу ја сака некој најблизок.
  Уживам кога нема гужви во автобусите.
   
  На Lena, Aquarius и Mistery :) им се допаѓа ова.
 8. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  И да уживам кога врне без разлика снег или дожд !
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Уживам кога не сум на работа.
   
 10. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Кога се вратам од тренинг не повреден :D се истуширам и после си ја затемнам собата и цела ноќ на youtube, facebook, crnobelo и кафе и овошје
   

Сподели: