Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Абе и за една вечер и за 1 година, не можам да бидам со некој шо не можам фацата да му ја гледам. Телото сепак се менува, за фаца на некои ни операција не им помага! :angel
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

Ana

Нов член
1 март 2012
3
5
3
Skopje
Да не се лажеме, секој сака да биде со некој што релативно добро изгледа, има релативно добра смисла за хумор, релативно е паметен, и сл. Во секој случај, колку и да избираш совршен човек за себе, секогаш нешто (не)пријатно ќе те изненади. Според тоа, секој со среќата :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Што се однесува до мене сакам машки кои не се слаби.. да имаат барем малку мускулна маса зошто така се чувствувам заштитено и безбедно и уживам да дремам потпрена на неговите гради . .. а ликот барем да му е симпатичен и секако да е паметен зошто ништо друго неможе да ме задржи до него . . .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Гледам дека дошло до недоразбирање се работи за една вечер не за подолга врска и дека се работи за полн во тело не полн ко брод :)
Е па кого воведот е само прашање а не и објасување секако дкеа ќе дојде до забуна... иако истата е повеќе на смеа но сепак кога нешто не е конкретизирано секако дека има повеќе значења...
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Читам погоре дека изглед не е важен, важно е да се има ум?
Конкретно ме интересира зошто сите грди пички ви се само другарки? Зошто ниедна не ја лигавите/ебете ниту кога се работи за една вечер?!

Трите круцијални фактори за врска се:
Компатибилност - може да е доктор на науки и да не ми одговара. Може да е средношколец со кого успешно се поклопуваме кога се работи за базични погледи.
Изглед - Не барам изглед од магазин, ниту мазно вазелинско тело, на кое прописно плочки се наредени, а чешмата е зарѓана. Метафорично ваква чешма води до фактор три - секс. Многу секс и експресна ерекција.

Останато за една/две вечери e ствар на договор. Тука е важен изглед и освен тоа подлабоко не се копа. Барем не карактерно. Затоа се индивудиални вкусовите, кои најчесто зависат од потребите за таа вечер.
Јас секогаш давам предност на фаца, врска или мување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood and danijela

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Дефинитивно на убавото лице му давам предност во однос на обликуваното тело. Секако, бирам девојка по мој вкус на црти на лице а секако и телото треба да биде приближно по мој вкус, но не мора да е перфектно.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Прашање и за машките и за женските на овој сајт.
Ако сте машко дали би избрале некоја со добро тело а на фаца да е грда или некоја дебела или ептен слаба(анорексична) ама со убава фаца?
Исто и за женските дали би избрале некој слаб или ептен дебел ама со убава фаца или некој со убаво тело а неубава фаца?
Прашањето не е за врска туку онака за една вечер т.е за нешто несериозно.

Убаво пишува во последната реченица од воведот, ама ретко кој чита до крај...;)
Да се изјаснам на темава, бирам убава фаца. По можност и убаво тело.
И ова не ми е само за таа една вечер за која е поставено прашањево.
Да сме начисто, никој не сака грд партнер, па ни јас.
Сите прво го гледаме физичкиот изглед, дали е убав, згоден итн. а после го откриваме карактерот.
Нормално дека карактерот е важен, ама сепак повеќе би сакала партнерот да бидеи физички убав...
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Па добро ако стаиме карактер настрана тука..пошто се бира фаца или тело..ја би одбрал фаца пошто за тело ке се среди вака така а фаца малце е позаебано :D
 

danijela

Нов член
21 април 2012
2
2
3
31
Јас повеќе гледам на фаца да ми е убав некој.:)
Телото- да не е екстремно дебел.Мускули едно друго ,не ми е битно многу.
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
За една вечер би одбрала добро тело секако.Сепак една вечер ќе е,па да си поуживкам во добрите мускули.;)