Турбо-фолк

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Нит го сакам, нит го мразам. А баш пред некој ден, не знам што ми текна, распалив Аца Лукас и баш ми годеше на расположението (don't judge me:sram ). Не можам да речам дека е знам ни збор од песните, кога често ги слушаат во мое опкружување.
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
не го мрзам не го ни сакам неам мислење од причина што тоа неможам да го ставам во музички жарн
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Нит го сакам, нит го мразам. А баш пред некој ден, не знам што ми текна, распалив Аца Лукас и баш ми годеше на расположението (don't judge me:sram ). Не можам да речам дека е знам ни збор од песните, кога често ги слушаат во мое опкружување.

Нема зашто да ти судиме секој си избира што ке слуша,а во право си дека премногу се слуша и дека и да несакаш некаде мора да слушаш :/ :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Нема зашто да ти судиме секој си избира што ке слуша,а во право си дека премногу се слуша и дека и да несакаш некаде мора да слушаш :/ :/
Не онака го напишав тоа, повеќе на шала отколку од страв дека некој ќе ме осуди. Се ми се чини дека луѓето се полни со предрасуди и кога некој ќе спомне дека барем на момент слушал турбо-фолк, ќе го направат ненормален.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Не онака го напишав тоа, повеќе на шала отколку од страв дека некој ќе ме осуди. Се ми се чини дека луѓето се полни со предрасуди и кога некој ќе спомне дека барем на момент слушал турбо-фолк, ќе го направат ненормален.


И тоа не е само за турбофолкот...Тоа е за се ...на моменти ми е старав да признаам дека нешто правам од тоа дека ке ме осудуваат и прават ненормална :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and UnFleur

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Ма никако најодвратната музика која постои , нишо нема убаво ,а ниту ни паметно во неа само е за ..... Кафана је моја судбина :alien
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo and Bum-Bum

Maks

Староседелец
Понекогаш слушам ако е таква атмосферата кафана ова она. Па не може на свадба или друга свеченост да дојде Никифор да микса, Тони Зен или Слаткар да рапуват сигурно:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Bum-Bum

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Слушам понекогаш,кога се најдам во кафана или на пијанки и сум под дејство на алкохол.Но имам приметено дека после 5-6 песни ми иде некоја нервоза,а пред тоа океј и ќе се расположам и се...не знам,не ми делува баш најдобро...турбофолкот,џезот и блузот се музики кои никогаш не сум можел добро да ги сварам.
 

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Да слушам, сама да си пуштам - не, никогаш! И не ме нервира толку, да, до некаде е неизбежна (пошто од секаде свири) али не мора да седиш таму кај што знаеш дека ја пуштаат.
Она што ме нервира е фактот што пред неколку години во размак од неколку месеци, во Скопје правеа концерт Цеца и Deep Purple. Нема потреба да објаснувам дека на Цеца беше масовен хаос, а за Deep Purple имаше коментари од типот : и шо, дошле некои дедовци тука и ке ми пеат сеа...абе бегај, кој се тие?!?
или мојот „омилен“ - абе доста ѓњавиш више со тие, кој се нај на крај DICK Purple????? Од кај искочија сеа???
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScoobyDoo