Турбо-фолк | Црнобело Форум

Турбо-фолк

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
НЕ!
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
го слушам овој вид на музика, претежно преку лето - кога ке помине некоја кола со рокната турбо фолк или од некоја куќа , оптеретена до крај некоја турбо фолк песна ... ужас :banghead

мислење: дајте ми мелодија и за два часа ви ја враќам со текст за турбо фолк изведувач ( кога јас можам да напишам текст за два часа,кој никогаш не сум се бавел со музика... па што очекувате повеќе од овој вид на музика ) (happy)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,417
1,153
го слушам овој вид на музика, претежно преку лето - кога ке помине некоја кола со рокната турбо фолк или од некоја куќа , оптеретена до крај некоја турбо фолк песна ... ужас :banghead

мислење: дајте ми мелодија и за два часа ви ја враќам со текст за турбо фолк изведувач ( кога јас можам да напишам текст за два часа,кој никогаш не сум се бавел со музика... па што очекувате повеќе од овој вид на музика ) (happy)
два часа? абе за два часа се пишуваат најмалку 60 безвезни текста :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav and 4FUN

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,016
9,644
1,683
Normandy
Не бегам од него ниту го слушам. Едноставно ме остава целосно рамнодушен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin and Bum-Bum

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
тубро фолк - није шала
.
ма има нешто суптилно, сликовито и поучно во тој турбо фолк
.
например
сузама сам лепио тапетеееее, кад си однела детеееееее
е сега јас можам да замислам која бујица солзи морал типов да извади од себе, тапетите да држат
ептен типов бил за жалење и од друга страна бил икономичен па споил чувствителното со потребното, и ем жалел, ем реновирал стан
е сега зошто го реновирал??? па во надеж дека ќе се врати, и повраток да биде пропратено со нешто ново, како соба, што е персонификација на живот, нов живот
и уште бе жали по детето, значи дека е фамилијарен човек кој правел грешки и сега се кае
.
.
.
у саксију лупам мала, љубав није шалаааааааааа
типов, знае да се разбесни, како прав мушкарац, но исто има гордост и е џентлмен и не удара жена, шо од гордоста шо од љубов према нејзе, и ќе искрши шо ќе му падне у руке, саксијата е на првото место, а да неговата сакана сфати дека не е материјалиста, и работите не му значат ништо, му значи само она, башка во тој афект ќе примени аудио ефект кој добро влијае на смирување на напнатоста… врло поучно
.
.
.
на крај
танга танга танга розе
недај други да те возееееееееееее
симболиката е јасна и врло сензуална, тангата како минимум на нејзе, значи нема големи очекувања, и доста му е минимум од нејзе во замена за ветување дека тангата нема да ја соблече пред некој друг камионџија и розе дека е тоа нежна боја на која се познава и мала флека од моторното масло, така да не си игра со животот, оти веднаш ќе примети и нема да биде розево
розе розе розе танга
слаѓа си од зрелог мага
не верувам дека типов воопшто знае каков вкус има манго и уше зрело, но во това е и пораката, дека сексот има за него секогаш непознат вкус со неја, и дека таа до прави сексуален дегустатор
.
.
.
ЗАПРАВО НЕ Е ВАЖНО ДАЛИ Е ТУРБОФОЛК ИЛИ ТУРБО ФОЛК, НЕГО ВАЖНО Е, ДА Е ТУРБО

Астростопер.. своеручно и ножно