Треш филмови

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Како не ми текна порано на филмов. :frantic
Не памтам како се докопав до него, ама знам дека со друштво (појак филм за во друштво - здравје) со подзинати усти го пратевме тој половина час.
Режисерот сакал да се исмева на тоа како лошо биле прифаќани некои групи на времето (а збориме за доцни 80ти и рани 90ти) т.е. ги немало многу по филмови - црнци и гејови, обвиосли, па дошол до феноменална идеја да ги спои... и да ги прати во вселената - уште едно исмевање сакал да удри на актуелниот бран сајенс фикшн филмови.
Резултат - nailed it. :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Пред некој ден на тв го начекав филмов, и уште кога го видов описот што го пишале знаев дека ќе е ептен забеган филм.
Глумата за никаде, смешно е како глумат, па дури и актерине не се трудат ич, изгледаат како ненормални. Аматери што да правиш.
Сцените да не зборам. Имаше една сцена во бар, тепчка имаше, и овој главниов лик му мава кригла во глава на еден друг и тој паѓа како со снајпер погоден, тогаш доаѓа еден друг и го мава овој главниов, ама така полека го удри и полека му дојде, а овој па паѓа како да го удрил некој професионален боксер. Смешки.
Тука во барот иначе, тој ја бараше жена му за да и покаже нешто, ама дека го тепаа неа ја немаше, откако падна овој тогаш дојде таа и го спаси. Излегуваат заедно и никој ништо не им прави. Значи од полн бар, само двајца излегоа мажи да се тепаат, од кои едниот падна на земја од чаша, а другиот мрзливо маваше ама барем победи. Најсмешно беше што додека бегаа накај вратата, тој првиот што беше удрен со криглата, седеше на страна и гледаше :rofl значи тој станал, се освестил ама ништо не сакаше да направи. Тоа е исто како она кога ќе те истепа некој и ќе станеш и му викаш, сега ќе го викнам татко ми. Така и овој.
После тоа дека нешто надвор торнадо имаше овие мажов и жената се вратија во истиот бар :rofl и пак никој ништо не му рече на мажот, исто како да не беше тука се однесуваа. Плус овој главниов лик му го украде моторот на тој што го тепаше.:rofl
На крајот се среќно се заврши како во секој филм.

Филмот е овој .
http://m.imdb.com/title/tt2326124/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Ќе заборавев да го споделам апсолутниот треш мастерпис, Розефките фламингоси со трансвеститот Дивајн и неговите авантури :rofl:rofl
Ако сте претерано осетливи не го отварајте клипот (инаку тоа е при крај на филмот кога Дивајн ќе го/ја фатат чудни пориви)
Фразата `јади г**на` добива сосема ново значење после овој филм...си ги изеде гомната, па нешто плука после, и кои фаци ги прави :eek

http://www.imdb.com/title/tt0069089/
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Заборавив на филмовиве се додека не пуштив пред 3 дена на Едо, ај си викам филмче некое ќе дадат ќе утепам време, знам порано даваа не толку лоши колку да заспијам. И седам така почнува некој филм, акција треба да е, Target се вика од 2004 со Стивен Болдвин. Си почнува филмот и што да кажам, значи тоа е нешто скроз забегано, ко да ги терале со сила да глумат. Џабе парите дадени за се тоа да се сними, и на крај што испаднало? Главниов лик утепа неколку души некаде во војна таму, и после некое време братот на еден од тие доаѓа да се одмазди, како да се одмазди? Така што ќе ја киднапира жената на главниов лик. Нормално главниов лик е скаран со жената ама сепак ќе ја спаси, ок ај тоа не е ништо. Ама глумата еј, значи буквално со сила ко да го терале, да му рекле глуми или ќе те убиеме. Трча натаму наваму, се тепа со сите, он се знае и секогаш е чекор пред нив. А овој па другиов што се одмаздува е глуп, тој ништо не знае ама не се ни обидува да го скрие тоа, туку глумата му е во стил да јас сум глупав и еве видете ме. Не знам стварно, скроз забеган филм, обавезно да не го гледате.
 
  • Haha
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Electra

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Бидејќи утре е неработен ден, вечерва пуштив на Едо да видам што има. Знаев дека нема да ме изневерат и ќе имам материјал за темава.
Вака значи, се работи за јапонски акционен хорор, се вика Versus и е од 2000 година. Филмов значи е за некоја си шума каде умрените воскреснуваат и убиваат се наоколу. На почетокот има двајца затвореници кои бегаат низ шумата, и наидуваат на некои си мафијаши во покушај, тука доаѓаат зомбиња и овие сите се во стилот ех зомби што кyр и ги убиваат. После тоа цел филм мафијашиве се обидуваат да убијат еден од затворениците кој по пат си најде девојка некоја и се обидува да ја спаси, другарчето иначе му е убиено. Е сега, јапонски хорори јас неќам, ама ова ниту е хорор ниту е страшно, крвта е нормално боја ама овие не се потрудиле ич, се гледа баш боја. Друга работа, главниов лик си оди низ шумата си тепа зомбиња си нема гајле. Зомбињава можат да бидат убиени со куршум или ако немаат куршуми може и со бокс или со клоца. Тука се појавува и некојси волшебник или што ти ја знам што е, водач на зомбињава, па се тепаат со главниов.
Тотална катастрофа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Бидејќи утре е неработен ден, вечерва пуштив на Едо да видам што има. Знаев дека нема да ме изневерат и ќе имам материјал за темава.
Вака значи, се работи за јапонски акционен хорор, се вика Versus и е од 2000 година. Филмов значи е за некоја си шума каде умрените воскреснуваат и убиваат се наоколу. На почетокот има двајца затвореници кои бегаат низ шумата, и наидуваат на некои си мафијаши во покушај, тука доаѓаат зомбиња и овие сите се во стилот ех зомби што кyр и ги убиваат. После тоа цел филм мафијашиве се обидуваат да убијат еден од затворениците кој по пат си најде девојка некоја и се обидува да ја спаси, другарчето иначе му е убиено. Е сега, јапонски хорори јас неќам, ама ова ниту е хорор ниту е страшно, крвта е нормално боја ама овие не се потрудиле ич, се гледа баш боја. Друга работа, главниов лик си оди низ шумата си тепа зомбиња си нема гајле. Зомбињава можат да бидат убиени со куршум или ако немаат куршуми може и со бокс или со клоца. Тука се појавува и некојси волшебник или што ти ја знам што е, водач на зомбињава, па се тепаат со главниов.
Тотална катастрофа.
КРТ телевизија постои сеуште? Коа живеев Ск пред многу време имаше често филмови со кршење кичми на таа ТВ :D
Крт бе хахах како животинката која ровари под земја.
Има и појако, турска државна тв-куќа ТРТ ахахахах ТРТ ја имам на кабловска даваа римејк на филмот со Карамурат и крсташите нов филм ама немаше многу треш сцени, ме разочараа џабе 2 саати изгубено време.
ТРТ :rofl:rofl:rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
КРТ телевизија постои сеуште? Коа живеев Ск пред многу време имаше често филмови со кршење кичми на таа ТВ :D
Крт бе хахах како животинката која ровари под земја.
Има и појако, турска државна тв-куќа ТРТ ахахахах ТРТ ја имам на кабловска даваа римејк на филмот со Карамурат и крсташите нов филм ама немаше многу треш сцени, ме разочараа џабе 2 саати изгубено време.
ТРТ :rofl:rofl:rofl
Не фаќам крт ама мислам дека постои, нешто ко Шутел што се уште се мота низ тв. Едо сега за сега сеуште си се држат до редоследот, секоја вечер буквално од 20:30 и 23:00 има филм. Некогаш стварно знаат да погодат добар филм, неколку пати го имам фатено Enemy of the State со Вил Смит, ама некогаш ќе откачат некој сниман со 20 долари буџет и глума која те тера да им ја запалиш телевизијата. Живуркаат некако, за тепање време се добри, за разлика од нашиве кои од 20:00 до полноќ даваат турцизми. Нормално некогаш за добар филм се знае, на странските канали и чао.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Еееј, полека малку за Кумановска Радио Телевизија (ако е таа крт, мислам имаше две... можда кочанска, кратовска), мене родендени таму ми честитаа т.е. живеев во зградата во која им беше телевизијата и за роденден моите ме носеа кај нив да ме снимаат за инсерт каде цела фамилија ми честита роденден и те покажуваат таму сред „Ти си мој грех“ како збунето гледаш во камера некои 15ина секунди. Беше тоа мала кумановска традиција. Значи ко поздрав-песна за весело друштво што е на радио, ама ова беше со видео каде те вметнуваат во кадар некаде во дирлив дел од текстот. Ако веќе збориме за треш... :zelen :zelen :zelen
Моиве ги чуваат касетите. The 90s were weird. Може треба да се собереме сите деца-жртви на КРТ честитките.

Треш филм... овој не е класика треш од оние што полнат душа ко индиска акција или турски трилер-акции од 70ти, туку disturbing trash, го гледав на Нетфликс оти крена многу прашина.
Cuties се вика филмот и е „револуционерен“ по тоа што режисерката, сакајќи да направи нешто експлозивно, направи рај за педофилска раја со тоа што филмот е буквално центриран на гениталиите на 11 годишни деца. Сакајќи да ја покаже темната страна на пребрзото растење и себеекспонирање кај деца кај кои свеста уште не е развиена, таа пренесе многу малку порака, а премногу малолетнички задници и гради.
Поидиотско нешто немам гледано, а се сметам за тип со обемно познавање во трешовити тематики.

Сепак сметам дека The Room, инспирацијата за темава, строго го држи пиедесталот и нема да слезе од истиот уште долго време. Томи ги зацврсти темелите на модерниот треш и постави тешки, ако не и невозможни стандарди за да се достигне/надмине неговиот магнум опус.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Еееј, полека малку за Кумановска Радио Телевизија (ако е таа крт, мислам имаше две... можда кочанска, кратовска), мене родендени таму ми честитаа т.е. живеев во зградата во која им беше телевизијата и за роденден моите ме носеа кај нив да ме снимаат за инсерт каде цела фамилија ми честита роденден и те покажуваат таму сред „Ти си мој грех“ како збунето гледаш во камера некои 15ина секунди. Беше тоа мала кумановска традиција. Значи ко поздрав-песна за весело друштво што е на радио, ама ова беше со видео каде те вметнуваат во кадар некаде во дирлив дел од текстот. Ако веќе збориме за треш... :zelen :zelen :zelen
Моиве ги чуваат касетите. The 90s were weird. Може треба да се собереме сите деца-жртви на КРТ честитките.

Треш филм... овој не е класика треш од оние што полнат душа ко индиска акција или турски трилер-акции од 70ти, туку disturbing trash, го гледав на Нетфликс оти крена многу прашина.
Cuties се вика филмот и е „револуционерен“ по тоа што режисерката, сакајќи да направи нешто експлозивно, направи рај за педофилска раја со тоа што филмот е буквално центриран на гениталиите на 11 годишни деца. Сакајќи да ја покаже темната страна на пребрзото растење и себеекспонирање кај деца кај кои свеста уште не е развиена, таа пренесе многу малку порака, а премногу малолетнички задници и гради.
Поидиотско нешто немам гледано, а се сметам за тип со обемно познавање во трешовити тематики.

Сепак сметам дека The Room, инспирацијата за темава, строго го држи пиедесталот и нема да слезе од истиот уште долго време. Томи ги зацврсти темелите на модерниот треш и постави тешки, ако не и невозможни стандарди за да се достигне/надмине неговиот магнум опус.

Не знам дали беше кумановска, ама ми текнува дека имаше многу поздрави и честитки само што тогаш вртев канал, ако имаше треш филм само тогаш гледав за сеир,

Језиво тоа со филмот, испаѓа рај за педофили, има теорија на заговор која тврди дека педосексуалците (како сексуална ориентација а не болест) ќе биделе прифатени од општеството а нивото на consent ќе бидело намалено на испод 10 години. :ladno Од сите теории се надевам оваа да биде неточна.

Има и полоши од Томи Висо:frantic, ова смело тврдење е произлезено од често гледање на треш, еден амерички хипер-треш трилер веднаш ми текнува, 2-3 турски се сериозно во конкуренција.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Скопската Крт беше кај мене, иако и кумановската ја фаќавме порано ама на скопската гледав повеќе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra