Треш филмови

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Абе, а каде без ѕвездата? Ван Дам, човекот кој не умира. :zelen

http://m.imdb.com/title/tt0193364/
Тука го бара татко му кој е изгубен некаде во Израел. После ќе налета на некои секташи, има малку сф и акција, битно Ван Дам победува.

http://m.imdb.com/title/tt0298296/
One man army. Нема потреба од повеќе зборови. :rofl

Со Ван Дам фимовите има треш во постарите, после имал солидни буџети на располагање, срање акциони филмчиња да, ама не е веќе треш (party)

Кога сме кај брацка индија -


:rofl:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and massimaux

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Со Ван Дам фимовите има треш во постарите, после имал солидни буџети на располагање, срање акциони филмчиња да, ама не е веќе треш (party)

Кога сме кај брацка индија -


:rofl:rofl
Овие двата што ги ставив не би рекол дека се треш?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Овие двата што ги ставив не би рекол дека се треш?

Не ги имам гледано ама колку шо имам гледано филмови со Ван Дам сепак се скоцкани барем во продукциска смисла, нема киксови и комедии како оние другите иако секако дека во секој филм со Ван Дам мора да има треши елементи не би рекол дека се баш во таа категорија, слично е и со Сигал, пример анти-глумата и тромавата глупава појава на Сигал е тотален апсолутен треш ама `го вадат` останатите во филмот, обично има некои солидни глумци и професионална ситуација :zelen
Тука се и Шварци, Чак, Џет Ли, Долф Лундгрен, Џејсон Статам и остали кршачи на кичми ипак се арчат големи суми ок сега Статам има и пар стварно добри филмови така да линијата меѓу треш и кајнд оф треши не е баш најпрецизна.

Спореди ги со филмовите со турчинот, тоа е таа разлика :D
300 филма изгледа чоекот спиел во студио немал време да си оди дома, нема друго објаснување...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Некој режисер од Нигерија тврдел дека е најдобар режисер во светот (party) и кога го прашале дали е подобар од Скорсезе типот одговорил нешто во смисла `ај да го видам тој Скорсезе нека сними филм за 48 часа`:rofl
Нешто као `дајте ми толку и толку пари, да речеме 5.000 долари и за 48 сати имате завршен филм и изрежани цедеа со филмот спремни за продажба по тезги` :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: massimaux

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ги имам гледано ама колку шо имам гледано филмови со Ван Дам сепак се скоцкани барем во продукциска смисла, нема киксови и комедии како оние другите иако секако дека во секој филм со Ван Дам мора да има треши елементи не би рекол дека се баш во таа категорија, слично е и со Сигал, пример анти-глумата и тромавата глупава појава на Сигал е тотален апсолутен треш ама `го вадат` останатите во филмот, обично има некои солидни глумци и професионална ситуација :zelen
Тука се и Шварци, Чак, Џет Ли, Долф Лундгрен, Џејсон Статам и остали кршачи на кичми ипак се арчат големи суми ок сега Статам има и пар стварно добри филмови така да линијата меѓу треш и кајнд оф треши не е баш најпрецизна.

Спореди ги со филмовите со турчинот, тоа е таа разлика :D
300 филма изгледа чоекот спиел во студио немал време да си оди дома, нема друго објаснување...
Имaш прaвo, зa тие требa пoсебнa темa дa се oтвoри. Пoдoбри се oд oвие индискиве, a пaк се зa никaде вo спoредбa сo другите.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
http://www.imdb.com/name/nm0004677/

За жал освен Забеганиот цајкан не може да се најде ниту еден друг филм на легендата по нетот. Штета шо се упокоил во 2010 и го оставил светот на трешот некако празен.
Трешот се повеќе отстапува во западниот свет, остануваат Индија, Турција, Нигерија и Хонг Конг како извор на треш.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Не знам дали ова спаѓа во треш филмови и дали воопшто се смета за некаков си филм. Краткометражно нискобуџетно комедија филмче кој до некаде е и исмејување т.е пародија на кунг фу ретро филмови од времето на 90-сетите 80-сетите..

David Hasselhoff е специјален гостин
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не знам дали ова спаѓа во треш филмови и дали воопшто се смета за некаков си филм. Краткометражно нискобуџетно комедија филмче кој до некаде е и исмејување т.е пародија на кунг фу ретро филмови од времето на 90-сетите 80-сетите..

David Hasselhoff е специјален гостин

Пародија на треш е пародија на треш, со намера е правена како таква, треш е кога за озбилно снимале филм а испаднала катастрофа:)
Ама е интересно да се видат и пародии на треш во секој случај.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Случајно од постара особа ми беше укажано на постоењето на италијанска треш сцена, порано била многу јака снимале ефтини квази-вестерни наречени шпагети-вестерн а тука била и комунистичка Источна Германија со нивните вестерни (на немачки вестерн бе :zelen) праведни индијанци и зли и гадни белци.

Легенди на талијанскиот треш биле некакви ликови Теренс Хил и Бад Спенсер, талијани со очигледно алиас имиња.

:rofl:rofl:D како го шамара како робот :rofl

Плавиот бил Теренс Хил а дебелиот со брада Бад Спенсер :rofl
 

massimaux

Истакнат Член
4 јануари 2016
73
85
328
Случајно од постара особа ми беше укажано на постоењето на италијанска треш сцена, порано била многу јака снимале ефтини квази-вестерни наречени шпагети-вестерн а тука била и комунистичка Источна Германија со нивните вестерни (на немачки вестерн бе :zelen) праведни индијанци и зли и гадни белци.

Легенди на талијанскиот треш биле некакви ликови Теренс Хил и Бад Спенсер, талијани со очигледно алиас имиња.

:rofl:rofl:D како го шамара како робот :rofl

Плавиот бил Теренс Хил а дебелиот со брада Бад Спенсер :rofl

Од златните времиња на К-15 и Тошо Малерот. За помладите, Трејси Лордс е икона од 1980-тите во филмовите за возрасни.

995352_200379643640805_5184527470761518733_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider