Тепачки

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Во второ одделение се тепав со едно дете :giggle а во четврто со една другарка :D и за двете случки не знам од која причина се случија ама од тогаш повеќе се немам тепано ( освен кога дечко ми не ме слуша:rofl)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Бруки. Од мајка ми имам наследено тепачки способности, а верувајте, може има тепано некој од вашите родители ко мала.
Кај нас беа такви закачливи фаци, па богами и си лепевме воспитни. Ама во основно тоа де.
Најбизарно беше со другарка во 6то одделение кога се скаравме за една четка. Ја влечи, она влечи, ја удри, она удри и на крај се фативме за коса, ама без да се скубеме, него така се држиме само, за секој случај. :D
Па за беља ни една не попушта, него стануваме така професорот да го поздравиме, фатени за коса.
Кога не виде пусти човек, па кога не истера и не прати кај директорот, ни четка, ни бакрач видовме. Идиотки.
Сега ми е ниско да застанам ко кокошка на буниште да претам. Не решава физичкото насилство ништо.
 

Рушен

Активен Член
22 октомври 2012
181
124
43
Во училиште не се тепав многу (бев мирно дете за дедо мраз пакетче да ми даде :zelen). Имав само една тепачка во осмо одд кога еден се праеше цар у шкколо а шестто одд и земав го треснав 2 пати одземја и отиде да ме кажи на директорот, ја идам доле низ улилница преку прозор и бегам ме нема нигде. Дури после 3-4 дена се вратив на школо и ни ме викна директор ни ништо, а и повеќе никој во школо не беше над мене :zelen. Ех, времиња
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
И ја не сам се тепаја едно 2-3 године. Кт беше помал тепаше се стално, ама колко може опасна да е детска тепачка, повише се гурамо него ударамо, хх. Сг не се тепам сс никога, а и кт треба ја избегавам. Што ке га тепам кт после ке ми дојдев 10 душе и лом ке ме направив. Нема више фер тепачка. Истепаш еднога, дојдев ти 10 душе да те тепав сс шипке, штендери, боксачи и тија глупости. Дури и сс шип*ари избегавам тепачке. Онј пут кт беше куде школу на девојку ми стоесва едни дечки(3 бесва) кт си појде да си иду они ми викав"дечко дојди малце да те прашамо нешто", ја ткаој набрзинку истересе неможу брзам се и чур тамо у гужву улете. Они тија ситни, жгољави и никакви бесва ама ке ме начекав после 10 душе, све ребра ке ми ги скршив.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Као копиљ иам учествувано у неколку ферки (еден на еден) со едно исто дете позади школо. Коа ме фати рана адолесценција, едноставно сфатив нема аир од тепање. Денес избегнувам по секоја цена конфликти од овој вид, едино што може да произлезе е само да бидам крвнички непријател со опонентот и стварам атмосфера за помасовен конфликт.
 

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63
Јас само еднаш се имам степано, бев 4одд а брат ми 1одд и имаше едно девојче од неговиот клас и стално го закачаше брат ми, се додека не ја начекав и не и удрив добар ќотек... после тоа кој и да ја натепаше таа дома кажуваше дека јас ја имам тепано...
У секој случај тепачките се глупа работа, има и други начини со кои можат да се решат конфликтите.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Хахаха леле сега кога ќе се сетам се прашувам кај ми бил паметот тогаш:biggrin Со мојата (сега) најдобра другарка се степавме кој да седи во 1ва клупа пред наставникот,во 5то одделение ахахах она и другарка и,а јас и братучетка ми, па тоа било кубење коси,гребење,штипење,туркање,мавање шамари....абе коковчиња:zelen
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Aj пак се вракам на темава.:D
Прво одделение се степав со машко...не знам зошто ама ми пукна филмот...јак котек изеде ама не се гордеам баш со тоа .
Исто и во 3то одделение им свирнав по еден бокс на машките.
Нареден пат повеке :D да се сетам де xD Не беше вчера.
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Се имам тепано ко помала со една другарка во основно школо и ги искубав косите и го скинав учебникот по географија. А иначе вака како поголема не се тепам клише ми е тоа како кукавичлук ми е, пошто верувам дека се може со разговор да се реши.
 

Никола. Лазаров

Полноправен Член
20 ноември 2012
31
10
8
24
Kicevo
www.facebook.com
Искрено убаво кажа парвати тепачките се селска работа на решавање на проблеми.Све може со убаво се имам многу пати степано и тоа за глупост.На пример: си игравме пред зграда фудбал игравме кој прв даде 10 гола е победник и сеа ние изгубивме и сите се буневме да играме до 15 :).Потоа се договоривме да играме до 15 и после ние победивме 15-14 и тие бараа до 20 дека и ние сме барале до 15:rofl.Потоа ние изгубивме и како некој закон се степавме :D Прво ние ги истепавме и си заминаа и после то ни дојдоа со 20-30 деца и лом не напраја :giggle