Тенис

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Срце ме боли за начинот на кој Делпо испадна денес. :(((
Секогаш е толку близу до врвот, а толку далеку...
А ги има сите одлики на еден врвен тенисер (брзина, техника, сила, челични нерви), плус и висината е на негова страна. Но ете, Ноле си го потврди статусот на најдобар тенисер на светот, и тоа во моменти кога не одеше се’ красно за него.

Моментално гледам Мареј вс Јанович и сум поделен -
Во интерес на најдобро можно финале сакам Мареј да оди, зашто факт е дека моментално Мареј и Ноле се најдобрите на планетава, иако Мареј не заслужи да го помине Вердаско.
Од простата реалност која гласи дека Мареј ми е најодвратен и најодбивен од новата генерација тенисери, сакам Јанович да победи. Башка што има прејак прв сервис, само Вердаско може да се спореди со него. Сепак, Мареј веќе води со 2-1 после неверојатниот трет сет во кој губеше и има брејк во четвртиот сет.
Ќе да е Мареј вс Ноле финале.

За жените, што да се каже... Некое рандом АТП 500 турнирче наликува дека играат. :D
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ск ке глеам Јужни и Сељо Северни
Прееска док идеше кошарка, црф Марег га изеде од здебеленога Вавринку
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Новак-Рафа финале. Ќе биде интересно за гледање, не сака да кажувам очекувања. Јас си навивам за Надал сакам да го освои вториот гренд слем сезонава а воедно и втор на УС опен во неговата криер. Вамос.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
13 ГС титула. Во приот сет беше одличен во вториот и почетокот на третиот катастрофален. За малку ќе го гасев телевизорот вчера на третиот сет, уште не сум свесна како го освои. Веќе во последниот сет Новак ептен се демотивира и тоа е епилогот на крај. Се` на се` презадоволна сум од играта на Рафа што ја покажува на тврда подлога, кој би очекувал дека ќе се врати уште појак.
1234059_647558021929286_405894162_n.jpg
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Велат дека она што го сонуваш испаѓа на крај обратно. Епа вечерта сонувам дека Надал ќе ја освои својата 14 Гренд Слем титула и испадна баш обратно. Честитки за Станислас повеќе и од заслужено. Од уште ќе биде бр.3. Заслужи.(y)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
hahaaa Koлко добро финале, какфи потези еј, Вавринка га уби сс асови, сс ритрни му гу скрши кичму на Цигу. Од јутре место за гз уши и нос он за кичму ке се фаќа. Браос Ваври, голема победа за тебе, прф добиен гренд слем турнир, прва добиена протиф Надала
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
hahaaa Koлко добро финале, какфи потези еј, Вавринка га уби сс асови, сс ритрни му гу скрши кичму на Цигу. Од јутре место за гз уши и нос он за кичму ке се фаќа. Браос Ваври, голема победа за тебе, прф добиен гренд слем турнир, прва добиена протиф Надала
Ќе има реприза на финалево? :)
 

Malinna

Староседелец
20 јануари 2014
48
41
1,018
27
Тенисот мене ми е нај досаден спорт. без навреди ве молам
Инаку убаво играше таа од кина мислам беше, што го освои пехарот.