1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Страв од старост

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од MoonFairy, 5 март 2013.

 1. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  100
  Сериозно ова последното?:rofl
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  31
  Да :|
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Стареењето е физиолошки процес, неизбежен дел од животот. Сите имаме ограничен век на траење, впрочем како и се во животот, така и ние.

  Дали се плашам од стареењто?
  Воопшто не се плашам од тоа дека еден ден ќе бидам стара, се плашам од тоа дали ќе имам доволно реализирано, дали ќе ги имам остварено своите цели, за да уживам во староста онака како што би сакала. Да не жалам за тоа што поминало и тоа што требало да го направам. Да бидам задоволна од постигнатото и да уживам во благосостојба.

  Дали сум оптеретена со некои здрави навики против стареењето?
  Со ништо не се оптеретувам, се што правам се трудам да биде балансирано и нормално. Здрави навики . . . Здрава храна и физичка активност, друго ништо посебно. Не се плашам од тоа дали годините ќе ми се познаваат на ликот. Тоа е олицетворение на се што сум поминала, знак дека сум човек, со чувства и емоции.
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: