Старките стануваат сѐ поактуелни

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Откако пред икс години за прв пат имав задоволство на моите нозе да ставам New Balance - сите останати видови, брендови и врсти на патики станаа одеднаш застарени и беспотребни. Посебно при извесни проблеми низ зглобовите, патикиве се покажаа неверојатни. Од тогаш наваму сум тотално верен на њу баланс, ги неам варано со ниедна друга марка :zelen дури толку ми беше жал за едни износени што ги чувам уште и сакам да ги исечам напред и да служат како влечки (inlove)
Оригинално мејд ин џапан, сеа ок, све е од Кина за жал ама пак се најдобри.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Јас викам старки се и немој да се срамиш на родителска на детето ко че се фалиш дека си му купила стар(Т)ки од 3-4илјади на детето твое. За секој случај, послушај ме. Еве не мора мене, другите членови.
 
  • Like
Реакции: lady_blue and Lena

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Јас викам старки се и немој да се срамиш на родителска на детето ко че се фалиш дека си му купила стар(Т)ки од 3-4илјади на детето твое. За секој случај, послушај ме. Еве не мора мене, другите членови.
Јбг, а јас цел живот си мислев дека тие патики без ѕвезда се стартки, така си ги викав..ок..а зошто да се срамам, голема работа.
 
  • Like
Реакции: Pica pica and Struggler

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Potato - tomato, ring-ding dinga-ling...
monty python.jpg

У принцип никад не сум ги носел патикиве надвор од фискултурна сала. Добри се за трчање бидејќи се релативно лесни. Оние со дустабан, цепаат без проблем.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Јас си ги обожавам...отсекогаш...
И си ги имам моментално неколку пара во различни бои...
А најомилени ми се високи и во крем (беж) боја...
На малиот му ги купивме првите годинава, високи во тегет боја...:)
 
  • Like
Реакции: malo

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Јас порано носев старки, цело време бев во нив. Испокинати беа уште појаки и не ги фрлав додека ептен не се направи систем за проветрување на стапалата. За удобност... што знам, јас жртвував удобност за да носам старки. И сега да најдам високи старки за пристојна цена би купил, ама баш од конверс не би земал од што не ми се даваат повеќе од 600 ден. за такви патики.