Старките стануваат сѐ поактуелни

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
785
1,133
Skopje
И јас сакав тоа да прашам али видов слики па викам ок е ,а баш е двосмислено !? :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
За кој старки станува збор?
Се мисли за стари жени?

Да не е згрешен насловот. стартки или старки? :kafe
All Star патики, на нашки Старки. Стартки ќе беа да се стартуваше со нив :kafe
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,559
2,090
1,133
86
All Star патики, на нашки Старки. Стартки ќе беа да се стартуваше со нив :kafe
Ние во наше време имавме слични ,шангајки ги викавме многу јаки патики, лесни за носење и играње топка.

Стартки се овие шо ги викате нагалено старки.
:)
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Да пишуваше на нив All Start ќе беа стартки, ама пишува All Star. Направени првин за NBA па подоцна станале моден тренд.
Од шангајките болеа глуждовите многу, особено ако играш со добро напумпана топка :)
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,559
2,090
1,133
86
Да пишуваше на нив All Start ќе беа стартки, ама пишува All Star. Направени првин за NBA па подоцна станале моден тренд.
Од шангајките болеа глуждовите многу, особено ако играш со добро напумпана топка :)
Ако одиме по напишаното ,нагалено треба да си ги викате ѕведички..но добро.Нови генерации, нови надимаци.

Памтам порано накај осумдесетите имав купено кожни црвени високи стартки, ги убив од носење ,сега немам видено такви.Да не знае некој кај да најдам? Да се потсетам на стари времиња кога ќе ги облечам. :)