Спортски Вести

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Ваква вест, верувајте ми, не сте прочитале.
Спортот после ова никогаш нема да е ист. :zelen

„Кога природата ќе чукне на врата...“ :D :D :D

Večerašnji meč između Sautemptona i Evertona je završen bez golova, a, osim po debiju Maurisija Poketina na klupi “Svetaca”, ovaj meč će biti zapamćen i po jednom vrlo neobičnom detalju, koji se desio u drugom poluvremenu. Glavni akter je bio krilni igrač domaćih, Džejson Pančn, koji je na nekoliko minuta nestao sa terena, uprkos tome što nije bio povređen.

Džejson Pančn: izraz lica sve govori

Isprva iznenađeni iznenadnim nestankom ovog igrača sa terena, navijači Sautemptona su, po njegovom povratku na teren, došli do očiglednog zaključka o tome šta se desilo, a nedugo zatim su se tribinama “Seint Merija” zaorile dve, na licu mesta smišljene, pesme: “Otišao je da s…, otišao je da s…, Džejson Pančn, otišao je da s…”, a zatim i “On s… kad hoće, on s… kad hoće, Džejson Pančn, on s… kad hoće”.

Ako i ima ikakve dileme o tome šta je igrač domaćih radio u svlačionici, sve dileme o tome otklanja njegov izraz lica po povratku na teren, koji možete videti na slici. Ipak, odsustvo krilnog igrača nije osetnije poremetilo domaćine, koji su stigli do zasluženog boda, a ostaje pitanje da li je Pančn izdvojio par sekundi da nakon obavljenog čina i opere ruke.
Извор: http://www.sportinfo.co.rs/fudbal/dzejson-pancn-kada-priroda-zove/
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
БИБЛ ЛИГА !
КК Теодо Тиват - КК Куманово (79: 95)
Газење у гости, тоој ми се сфиѓа
Тимска игра, четфорица у наш тим имаф двоцифрен број на поени, ново засилување црнац Ентони Ли скромни 9 поена
Само Куманоо !!!
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Само Куманоо!!! ... ск као демек ееее усра се овј сс тој Куманоо : )))
Joш не смо изгубиле дома у БИБЛ лигу, бутамо рекорди у гледаност, другари ми викаф дека преко 6 и нешто иљаде имало, ептен мноо
А на сајт на БИБЛ пишуе 5500 како и да е, најјака утакмица до ск у лигу, пишуе такој и на сајт, ептен су јаки утакмице куде нас : )
KK Kуманоо - КК Кавала(сестру грчку...) 94:92 , тесно и неизвесно, ама сигурно : )
http://ekipa.mk/News.aspx?newsId=15307
...гледа клипчиња на телефон, не ми се веруе колко јако гу рокаф 'Излези момче...' цела сала
normal_DSC_0030.jpg normal_DSC_0140.jpg normal_DSC_0244.jpg
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Глеате ли кошаркарски куп на Македонију ???
Trajche ке гази ли ск тфој Кожуф против Вардара, ке гази наравно, сакамо ве у полуфинале
Осфен ако не не згазиф момците од Сарај, Ш и кошарка бе...
Одвај чекам вечер утакмицу да гу глеам, само Куманоо !!!
Сакам у финалееее да идемоооооооо !!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo and Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Глеате ли кошаркарски куп на Македонију ???
Trajche ке гази ли ск тфој Кожуф против Вардара, ке гази наравно, сакамо ве у полуфинале
Осфен ако не не згазиф момците од Сарај, Ш и кошарка бе...
Одвај чекам вечер утакмицу да гу глеам, само Куманоо !!!
Сакам у финалееее да идемоооооооо !!!!


Кумановааааац, Кожув е шампион ќе го освојат купот уште сега да си знаеш :mstickle Така да не се надевај на финале :mstickle Ни МЗТ ни Работнички ни не ти знам кој ќе ги запре :)))))))))))
Ај со среќа да ги згазете ш.....те
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Кожув победи против Вардар и се пласираа во полуфинале 80-67.
Во второ четврт финале ќе играат Лирија и Куманово во Борис Трајковски
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Добро бе овие шпонциве можат ли еднаш да навиваат без да провоцираат мајката да им ја е**м сечена:mad:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Има повредени Кумани, стфарно не е фер овој што се дешаа у државу
Политика и спорт се меша, измлатисфа ги навивачи затој што навиваф за клуб, затој што ги се спротистависфа на Шкљонци
Кумани никад не су ни се плашиле од њима, од никога !!!
И што ако се прооцирале и пцувале, кулминација беше сс тој учк драње , цц талибанишннн
Нека се игра у салу, навивачи нек се пцуеф, само да не се тепаф
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Учке први испрооцирасфа, еве глеа се на видео...
Брао Кумани, КИЧЕВО Е МАКЕДОНСКИ ГРАД !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maarrkooo and Solstice