Спортска култура (навивачки групи)

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
еи дечки, колко и да ви збору нема да ме сфатите, осфен ако не сте од Куманоо
финта е што у сфак град има спорт, навивачи.атмосфера
у Куманоо га има тој што нигде га нема ејјјј озбиљноо !!!!!!
у Куманоо цела сала су Кумани, тоес кд се напалиф Кумани напали се и цела сала, а сала после Борис Трајкофски ни е најголема у државу ни нашу, атмосфера е аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
и порано и ск цела сала пое аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
глеаја сам натпревари на тв од сфаку салу у Македонију ни, али сфак спортис ке каже дека у Куманоо е бш оној Бш !!!
ја иам респект за сфак град и клуб (мада кд ке дојдеф било кои у Куманоо деремо ги пцуемо ги како ненормални) али ниедн град
алоооооооооооооооооооооооооооооооо значи ниедн град неможе и неуме да навива како што навива Куманоо !!!
 

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
^ Не се слагам со твојто мислење. Јас сум од Кавадарци и ги поддржувам Лозари нормално, ама сепак мислам дека има подобра група однив, а не се Кумани, не ми го направиа чеифот на натпреварот у јасмин, а баш им обрнав внимание и нив. :)

29.02.1012 игрea Фени - Куманово. Имаше Кумани околу 150 души, влезиа дури 2 полувреме и почнаа да се рамнат гласовите со Лозари.. и шо се дешава.. Лозари прекинуат да навиват едно 5 минути и додека Кумани се дереа со сета сила шо а имаа Лозари се издериа сите у еден глас ТИШИНА и Кумани прекинаа да пеат.. Срамот беше голем, цела публика аплаудираше и беше завртена накај Кумани, а и судиите се смееа, мислам дека има клип ке го побарам :D
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Комити денес т.е вчера би дошло напраија некои помали нереди во Кичево но се беше под контрола на полицијата.
Инаку бев присутен на натпреварот измеѓу Напредок и Шкендија оломнани ми се чини, кога навивачката група на Шкендија т.н Балисти го извадија македонското знаме од стадионот и буквално ја уништија трибината на која беа со ваѓање на столчињата.
На нашава сцена иначе Комити се најдобри според мене во фудбал и во ракомет, а во кошарка ми се чини им нема рамни на Фемили.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dare and Wild.One

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Знам дека е тема за македонски навивачки групе, ама нема тема за странскипа туј ке постирам.

Мислу дека ичера Гробари(Навивачи на Партизана) објаснива на Европу а и пошироко како се навива за свој клуб. 4000 Гробари бесва у Милано, домашни навивачи бесва далеко побројни, али Гробари бесва двојно погласни. Имаше шпекулацие дека ке има разни инциденти и цела полиција беше на штрек. Гробари се собрасва у Милано отидесва навивасва и си се вратисва дома без да направив инциденти. Мислу дека заслужуев респект за навивање. Еве едно видео кое покажуе дел од атмосферу каква е била тамо. Верују дека кт ке дојде Интер на гостовање у Београд дека цел ЈНА ке биде пун.