1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Според што ги цените луѓето?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Scars, 24 февруари 2012.

 1. Teona

  Teona Нов член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  20
  И јас ја ценам искреноста и ја ценам позитивната и ведра личност.
   
  На Ivan4e и Aristokrat им се допаѓа ова.
 2. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  вистинско пријателство,искреност добрина и си се ценам самиот себе посто ако не се цениме самите мислам дека не можиме да цениме ништо друго:wavespin
   
  На Ivan4e и Teona им се допаѓа ова.
 3. Teona

  Teona Нов член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  20
  Ценејќи се самите себе и другите не ценат повеќе ;)
   
  На Ivan4e и marjan им се допаѓа ова.
 4. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Ценам искреност.
  Подобро кажи ми во лице она што ти тежи на душата одколку зад грб да ми зборуваш.
  И ја ценам упорност.
  Кој е упорен тој и успева.
  Ги читав коментарите и повеќето викаат дека ја ценат добрината,но јас мислам дека добрината на денешницата не се цени туку само се искористува.Многу се ретки луѓето што ја ценат добрината.
   
  На Ivan4e и Teona им се допаѓа ова.
 5. Black Mamba

  Black Mamba Активен Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  125
  Ценам луѓе кои не се сфакаат себеси пресериозно
  Смисла за хумор
  Пријателство
   
  На Ivan4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Што ценам кај луѓето?
  Нивниот однос кон мене.
  А потоа нивната општа човечност т.е. односот кон остатокот од средината.
   
  На Ivan4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  568
  Ценам принципиелност, почит, хуманост, трпеливост, индивидуалност. Ценам паметни луѓе со кои можеш да направиш добар муабет и притоа да научиш нешто. Луѓе со изградени ставови, луѓе кои во себе носат безрезервна и безусловна љубов.
  И секако, толерантност.
   
  На Ivan4e и Дејмон им се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  искреност
   
  На Ivan4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  доверба,почит,искреност и хуманост. :)
   
  На Ivan4e и Teona им се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Човечноста-во во вистинска смисла на зборот човечност
  искреноста
  директноста
  праведноста мада таа е релативна работа,не е иста праведноста во сите очи
  несебичност
  пожртвуваност............
   
  На slb_bobo и Ivan4e им се допаѓа ова.

Сподели: